Narman Beş Göller Kamp Alanı

Narman Beş Göller Kamp Alanı
5,00

--

--

Koyunören, Narman/Erzurum


Hakkında

Eşsiz bir doğa manzarasına karşı kamp kuracağınız rotalardan biri de Narman Beş Göller. Erzurum’un Narman bölgesi sınırlarında yer alan kamp alanının şehir merkezine 120 km, Narman ilçe merkezine ise yaklaşık 25 km’lik mesafesi mevcut. Dolayısıyla Narman Beş Göller Kamp Alanı’na özel araçlarla kolayca ulaşım sağlanıyor. Narman ilçesi Otlutepe Mahallesi Yaylası’na yaklaşık 2 km’lik mesafede konumlanan Narman Beş Göller, keşfedilmesi gereken bakir bir bölge olarak varlığını sürdürüyor. Üstelik değişik büyüklükte beş gölgen oluşan el değmemiş güzelliğin mutlaka çıplak gözle görülmesi gerekiyor.

Şehir gürültüsünden uzaklaşarak kafa dinlemek isteyen kampçıların uğrak noktası Narman Beş Göller, yılın dört sezonunda da farklı bir güzelliğe ev sahipliği yapıyor. Beş Göller’de yazın yemyeşil bir renge bürünmüş doğasının yerini kış vakti geldiğinde rüya gibi bir kar örtüsü alıyor. Dolayısıyla her mevsim unutulmaz bir kamp deneyimine adım atabiliyorsunuz. Narman Beş Göller Kamp Alanı’nın kolay ulaşım rotası karavan kampını da mümkün kılıyor. Göle geldikten sonra buz gibi suların yanında yer alan düzlüklerde kampınızı kurabilir ya da ağaçların olduğu bölgeyi tercih edebilirsiniz. Kaldığınız bölge neresi olursa olsun Narman Beş Göller’in tertemiz oksijeniyle kendinizi yenilenmiş hissedebileceksiniz. Ücretsiz bir şekilde çadır ve karavan kampı yapabileceğiniz Narman Beş Göller Kamp Alanı içerisinde herhangi bir işletme mevcut değil. Aynı zamanda yakın bölgelerde de ihtiyaç karşılayabileceğiniz bir tesis bulunmuyor. Bu nedenle kampçılık deneyiminiz boyunca ihtiyaç duyabileceğiniz her şey için hazırlıklı gelebilirsiniz.

Hem yaz hem de kış kampçıları için uğrak bir rota hâline gelen Narman Beş Göller Kamp Alanı’nda trekking aktivitesi için elverişli birçok nokta bulunuyor. Doğa içerisinde intizamlı bir şekilde yerleşmiş patika alanlarda doğanın mucizelerini keşfedeceğiniz bir trekkinge çıkabilirsiniz. Ayrıca gölün muhteşem güzelliğine tanık olabileceğiniz bir kamp deneyimine adım atabilirsiniz. Narman Beş Göller Kamp Alanı’na kış mevsiminde gelirseniz Erzurum’un soğukluğunu hesaba katarak yanınızda kalın ve dayanıklı ekipmanlar getirebilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Göl kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Yakacak odun

Ağaçlık alan