Mustafa Dayının Kamp Alanı

Mustafa Dayının Kamp Alanı
3,90

--

--

Mavişehir, Didim/Aydın


Hakkında

Mustafa Dayının Kamp Alanı’nda berrak bir denizin keyfini çıkarırken çadır ve karavan kampı yapabilirsiniz. Sarıkum Plajı’na yaklaşık 300 metrelik bir mesafede bulunan ücretsiz kamp alanı mangalcılar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Adı itibariyle özel bir kamp alanını çağrıştırsa da bölgede giriş ile çadır ve karavan kampı için herhangi bir ücret alınmıyor. Bu durum da bölgeyi olabildiğince kalabalık bir hâle getiriyor. Sakin bir bölgede kamp kurmak için sabahın ilk ışıklarında ziyaret edebilir ya da geliş için hafta içinde bir günü tercih edebilirsiniz. Aydın’a 90 km, Didim ilçe merkezine yaklaşık 6 km’lik mesafede bulunan kamp alanına özel ve toplu taşıma araçlarıyla kolayca ulaşım sağlanıyor.

Mustafa Dayının Kamp Alanı’na özel araçla geliş için Söke istikametine doğru ilerleyerek Akbük’e giden yolu takip etmeniz gerekiyor. Ardından Akköy köyü yol ayrımına saparak sahil şeridini takip ederek Mavişehir’e gelebilirsiniz. Daha sonra Huzur Plajı’na giden yolun sonunda ücretsiz kamp alanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Gelirken toplu taşıma kullanacaksanız da Didim ilçe merkezinden düzenli aralıklarla Mavişehir istikametine doğru giden minibüsleri kullanabilirsiniz. Doğal bir güzelliği keşfetme fırsatı yakalayabileceğiniz Mustafa Dayının Kamp Alanı’nda herhangi bir özel işletme bulunmuyor. Bu nedenle yeme-içme ya da wc ve duş gibi gereksinimleri şahsi imkânlarla karşılamak zorunda kalıyorsunuz. Dolayısıyla kamp alanına gelmeden önce yiyecekleriniz temin edebilir ve mangal yakılabilir bölgelerde yemeği kendi imkânlarınızla hazırlayabilirsiniz. 

Yemyeşil çam ağaçları altında doğayı keşfederken yapabileceğiniz birçok aktivite de bulunuyor. Mustafa Dayının Kamp Alanı kıyısında yürüyüş yapabileceğiniz elverişli patika yollar var. Arzunuza göre bu yollarda oksijenin doruklarına ulaşacağınız bir trekking yapabilirsiniz. Masmavi bir denizin keyfini çıkarmak isterseniz de olta balıkçılığı, dalış ya da yüzme aktivitelerine vakit ayırabilirsiniz. Mustafa Dayının Kamp Alanı’na gelmeden öce bölgenin ücretsiz olduğunu ve çevrede özel işletmelerin bulunmadığını unutmamalısınız.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Gezi
Rahatlama
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Plaj

Karavan park alanı

Yakacak odun

Ağaçlık alan