Murdala Koyu Kamp Alanı

Murdala Koyu Kamp Alanı
3,90

--

--

Cumalı, Datça/Muğla


Hakkında

Murdala Koyu kamp alanında, yıl boyunca arzuladığınız gözlerden uzak, sakin ve sessiz bir kamp tatilini yapabileceksiniz. Bölgenin kısıtlı ulaşım imkânları kimisi için problem olsa da sessiz ve sakin bir koy arayışında olanlara bulunmaz imkânlar sunuyor. Datça’nın Kuzeybatı bölgesinde bulunan Murdala Koyu kamp alanı özellikle yüzme aktiviteleri için tercih ediliyor. Bölgenin berrak ve sakin denizinde yüzerken kendinizi hiç olmadığınız kadar özgür hissedebileceksiniz. Datça ilçe merkezine yaklaşık bir saatlik mesafede bulunan kamp alanına özel araçla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak yolların engebesi nedeniyle gelirken yüksek tabanlı araçları tercih etmeniz tavsiyemizdir.

Muhteşem bir manzarayı ayağınıza getiren ücretsiz kamp alanının iki çevresi de yükseltilerle çevrili. Bu sayede kamp bölgesine makul bir düzeyde rüzgâr giriyor. Bu durum da çadır kampı ve yüzme imkânını kolaylaştırıyor. Bölgede çadır kuracaksanız iç alanları tercih etmenizi öneririz. Sabah doğan güneş, öğlen vakitlerinde iç bölgelere doğru döner ve ağaçlık alanların gölge oluşturmasını sağlar. Bu sayede hem konforlu hem de serin bir kamp tatili yapabilirsiniz. Murdala Koyu kamp alanı çevresinde günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir özel işletme bulunmuyor. Bu nedenle yeme-içme ya da tuvalet gibi önemli ihtiyaçları kendi imkânlarınızla gidermeniz gerekiyor. Bu durumda şezlong ve şemsiye kiralayacağınız bir bölge de bulunmuyor. Ancak eksikliklere rağmen koya adım attığınız andan itibaren muhteşem bir doğa güzelliğiyle büyüleneceğinizi söyleyebiliriz. 

Meşhur Murdala Koyu çevresinde çadır kampı yaparken deneyimleyebileceğiniz birçok aktivite türü de bulunuyor. Sessiz ve sakin bölgede ruhunuzu dinlendirirken fiziksel aktivitelerle de vücudunuzu dinç tutabileceksiniz. Koyun rüzgârı kesen konumu sayesinde berrak ve sakin bir denizde yüzebilirsiniz. Üstelik sakin deniz, sizin için sualtı güzelliklerini keşfedebileceğiniz bir dalış imkânı da sunacaktır. Gözlerden uzak koy çevresinde kendinizle baş başa kalacağınız bir trekking yapabilirsiniz. Yürüyüş esnasında şahit olduğunuz muhteşem doğa güzelliklerini ölümsüz hâle getirmek için fotoğraf makinesi taşımanızı tavsiye ederiz. Murdala Koyu kamp alanına doğru yola çıkmadan önce çevrede özel bir tesis bulunmadığını unutmamalı ve ona göre hareket etmelisiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Ağaçlık alan