Mercan Deresi Kamp Alanı

Mercan Deresi Kamp Alanı
4,80

--

--

Ovacık/Tunceli


Hakkında

Kış mevsimi de dâhil olmak üzere her mevsim kartpostallık bir görüntü vadeden Mercan Deresi’ni ziyaret edebilirsiniz. Renklerin doğada muhteşem ahengine ev sahipliği yapan Mercan Deresi Tunceli’nin Ovacık ilçesinde yer alıyor. Meşhur Mercan Deresi’ne adım attığınız andan itibaren mevsimin renklerini en güzel yansıtan ağaçlar, buzul gölleri ve alabildiğine uzun patika yollara şahit olabiliyorsunuz. Büyüleyici güzelliğiyle yaz ve kış kampının vazgeçilmez rotası Mercan Deresi’ne trekking grupları ve kampçılar adeta akın ediyor. İlk gördüğünüz andan itibaren büyüsüne kapılacağınız Mercan Deresi Kamp Alanı’na ulaşım toplu taşıma ve şahsi araçla sağlanabiliyor. Tunceli merkezinden Ovacık’a düzenli saatlerde ilçe minibüsleri gidiyor. İlçe minibüsüyle Şahverdi Köyü’ne gelerek küçük bir tırmanış rotası sonunda kamp atabileceğiniz düzlük noktalara ulaşabilirsiniz. Ücretsiz kamp alanına özel araçla gelecekseniz de vadinin başlangıç noktasında bulunan yerleşim yerine aracınızı park ederek kısa bir yürüyüş sonunda kamp alanına ulaşabilirsiniz.

Tunceli’nin cazibe merkezi olarak görülen Mercan Vadisi Kamp Alanı’nda yaban hayatına ilişkin izler, zengin bir bitki örtüsü ve büyüleyici buzul göllerine tanık olma şansına sahipsiniz. Buzul göllerinin büyüleyici manzarasıyla her göreni kendine hayran bırakan Mercan Deresi Kamp Alanı’nda özel bir işletme bulunmuyor. Bu nedenle özel araç ve toplu taşımadan da uzak kalacağınız ücretsiz kamp alanına gelirken yanınızda yemek ve temel ihtiyaçlara dair kapsamlı bir çanta getirebilirsiniz. Mercan Deresi Kamp Alanı sahip olduğu buzul göletleriyle merkezin yaz sıcağında bile kampçılar için sert bir soğukluğa sahip olabilir. Bu nedenle kamp alanına gelirken yanınızda kış kampına karşı bir konfor sağlayacak dört mevsim çadırı, eksi derecelere dayanıklı uyku tulumu, aydınlatma cihazı ve cep sobası gibi materyaller getirmenizi tavsiye ederiz.

Mercan Deresi Kamp Alanı sahip olduğu doğal güzellik ve elverişli imkânlarıyla birçok aktiviteye uygun zemin hazırlıyor. Mercan Deresi’nin kilometrelerce uzunluğa sahip patika yollarında doğanın eşsiz güzelliğini keşfederken trekking yapabilirsiniz. Ayrıca buzul göllerinde tırmanış yaparak fiziksel sağlığınızı korumaya yardımcı olabilirsiniz. Mercan Deresi, yüzünüzü döndüğünüz her noktaya kaydetmeye değer birçok büyüleyici güzelliğe sahip. Dolayısıyla derenin çevresinde gördüğünüz birçok doğal mucizeyi kaydederek cennete açılan bir kapıya tanık olabilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Doğada Yürüyüş
Yoga
Gezi
Rahatlama
Kültür
Tırmanış

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Göl kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan