Menzelet Barajı Kamp Alanı

Menzelet Barajı Kamp Alanı
4,50

--

--

Sarıçukur, Onikişubat/Kahramanmaraş


Hakkında

Türkiye’nin elverişli topraklarında huzur depolayacağınız bir rota da Menzelet Barajı. Kahramanmaraş’ta Ceyhan Nehri üzerinde yer alan Menzelet Barajı’nın şehir merkezine 80 km mesafesi mevcut. Ayrıca Menzelet Barajı’nın Kayseri’den 268 km ve Antep’ten 158 km mesafesi bulunuyor. Baraja Kahramanmaraş’ın şehir merkezinden yaklaşık 1 buçuk saati bulan bir sürüş süresi sonunda ulaşabilirsiniz. Çevresi piknikçiler tarafından bir mesire alanı olarak kullanılan Menzelet Barajı’nda çadır ve karavan kampı yapabileceğiniz uygun rotalar mevcut. Üstelik keyifli vakit geçirebileceğiniz baraj çevresine özel araç ve karavanla ulaşabileceğiniz gibi şehir merkezinden hareket eden minibüslerle de gelebilirsiniz. Barajın kolay ulaşım imkânı bölgeyi olabildiğince değerli kılıyor. Bu sayede hafta sonu başta olmak üzere yılın her vakti barajın çevresini kalabalık görebilirsiniz.

Ücretsiz çadır ve karavan kampı kurabileceğiniz Menzelet Baraj Gölü, tarihi 90’lara dayanan ve enerji üretimi için yapılmış miraslardan. Üstelik baraj gölünde birbirinden farklı balıklar da yer alıyor. Böylece tatlı su balıkçılığına da ev sahipliği yaptığını söylemek mümkün. Menzelet Barajı Kamp Alanı’nda adım attığınız her noktanın büyüleyici bir güzelliği mevcut. Üstelik göle yansıyan yemyeşil doğasıyla bir görenin ömür boyu hayran kalacağını söyleyebiliriz. Barajın çevresinde çadır ya da karavan kampınız için elverişli düzlük alanlar bulunuyor. Bu sayede kamp yaptığınız süre boyunca hem konfor hem de keyfinizden ödün vermiyorsunuz. Menzelet Barajı Kamp Alanı’nın çevresinde mescit, wc, otopark, çocuk oyun alanı, kamelya ve bisiklet alanları bulunuyor. Bu sayede kampçı ve piknikçilerin ihtiyaçlarını karşılaması da kolay bir hâle geliyor.

Yaş fark etmeksizin her misafirin keyifli vakitler geçirebileceği hem gezi hem de kamp rotası olan Menzelet Barajı’nda yelken, su kayağı, kano ve dalış gibi ilgi çekici yaz sporları yapılıyor. Ayrıca bölgenin bisiklet yolu ya da yürüyüş patikalarında da keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Menzelet Barajı Kamp Alanı’nı yaz yerine kış sezonu için tercih ediyorsanız daha klasik trekking, koşu, bisiklet turu ya da gezi gibi aktivitelere vakit ayırabilirsiniz. Sonbahar ya da kış kampı için bölgeye gelirken kapsamlı bir ekipman hazırlığı yapmalısınız.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Yelken
Gezi
Rahatlama
Kano
Dalış
Yüzme (Nehir)
Doğada Yürüyüş
Yoga
Balık Tutma
Kültür
Bisiklet

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Nehir kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Suya erişim

Karavan park alanı

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Market

Ortak oturma alanı

Çocuk parkı

Restoran

Masalar ve banklar

Su bağlantısı

Wifi

Ağaçlık alan

Otopark

Tuvalet

Mescid (Bay)