Menekşe Yaylası Kamp Alanı

Menekşe Yaylası Kamp Alanı
4,50

--

--

Başiskele/Kocaeli


Hakkında

Kocaeli’nin Başiskele ilçesine bağlı Menekşe yaylası, doğa kampına yönelik beklentilerinizi karşılayan huzurlu ve nezih bir bölge. Yemyeşil doğası ile büyüleyen yaylada herhangi bir kamp işletmesi bulunmuyor. Bu nedenle özellikle yeme-içme ihtiyaçlarınızı yanınızda getirmenizi öneririz. Bunun yanı sıra kamp bölgesinde tuvalet ve duş gibi ihtiyaçlarınızı karşılamak için özel bir bölge de yok. Doğa ile baş başa macera dolu bir kamp tatilini arzuluyorsanız, özel işletmelerin el sürmediği doğal Menekşe yaylasına doğru yola çıkabilirsiniz.

Kamp bölgesine ulaşımda toplu taşıma kullanılmıyor. Bu nedenle bölgeye özel aracınızla gitmeniz gerekiyor. Özel aracınız ile kamp bölgesine doğru gelirken Bahçecik ya da Aytepe çevresinde eksiklerinizi giderebilirsiniz. Bölgeye özel aracın yanı sıra karavanınız ile de gelebilirsiniz. Ulaşım istikametine ters yönde bulunan kamp işletmesinin yolu her ne kadar çamurlu olsa da sonunda sizi oldukça huzurlu bir rota bekliyor. Ücretsiz kamp bölgesine yılın her vaktinde gidebilirsiniz. Bölge özellikle akşam ve gece saatlerinde çok soğuk olur. Bu nedenle yanınızda kalın kıyafetlerinizi getirebilirsiniz.

Menekşe yaylasında kamp yaparken birbirinden eğlenceli sporların da keyfini çıkartabilirsiniz. Menekşe yaylası özellikle trekking rotaları ile ün salıyor. Bölgenin meşhur trekking rotalarını keşfederken ormanın derinliklerinde bol oksijenin tadını çıkartabilirsiniz. Kamp alanında yürüyüş rotası Aytepe’den başlar ve yaklaşık 15 km boyunca devam eder. Bu sayede vücudunuzu rahatlatırken muhteşem bir doğanın güzelliklerini keşfedebilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

24°/15° C

Clouds

Cmt (15.Haz)

26°/15° C

Clear

Paz (16.Haz)

28°/16° C

Clear

Pzt (17.Haz)

28°/16° C

Clear

Sal (18.Haz)

28°/17° C

Clouds

Çar (19.Haz)

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Voleybol

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Ağaçlık alan