Mavikent Tabiat Ormanı Kamp Alanı

Mavikent Tabiat Ormanı Kamp Alanı
4,40

--

--

Mavikent, Yapraklı Cd., Kumluca/Antalya


Hakkında

Mavikent Tabiat Parkı, ormanın derinliklerinde sessiz ve huzurlu bir kamp süresi vadediyor. Üstelik bölgenin denize sıfır yapısıyla birleşen sakin atmosferi kendinizi oldukça iyi hissetmenizi sağlıyor. Ailenizle birlikte hem piknik yapıp hem de çadır kampı kurabileceğiniz Mavikent Tabiat Ormanı Kamp Alanı’na girdiğinizde dilediğiniz gölgelik bir bölgede konaklayabilirsiniz. Mavikent Tabiat Ormanı, Antalya’ya 105 kilometre ve Kumluca’ya 12,6 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Mavikent Tabiat Ormanı’na en yakın olarak Adrasan ilçe merkezi üzerinden Adrasan Caddesi yolunu kullanarak yaklaşık 20 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Ayrıca Tabiat Ormanı’na bölgede düzenli olarak hizmet veren araçları kullanarak gelebilirsiniz.

Ormanın derinliklerinde huzurlu bir kamp ortamı vadeden Mavikent Tabiat Ormanı’nda özel bir işletme bulunmuyor. Ayrıca Tabiat Ormanı’nda wc, duş ya da soyunma kabini gibi hizmetler de mevcut değil. Bu nedenle ormanda bulunduğunuz süre boyunca birçok ihtiyacınızı kendi imkânlarınızla karşılamanız gerekebilir. 2022 yılında Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün belirlemiş olduğu giriş ücretlerine göre şahıs 11 TL, indirimli ise 5,50 TL’ye girebilmek mümkün. Makul bir ücret karşılığında Mavikent Tabiat Parkı Kamp Alanı’na girdikten sonra geniş bir sahilde yüzmenin keyfini çıkarabilir ya da ormanın derinliklerinde çadırınızı kurabilirsiniz.

Mavikent Tabiat Ormanı Kamp Alanı’nda hem orman hem de denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Genellikle piknik için tercih edilen Mavikent Tabiat Ormanı’nda yemyeşil bir doğayı keşfedeceğiniz trekking ya da koşu yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu esnada doğada görmüş olduğunuz birbirinden farklı güzellikleri ölümsüz kılmak için fotoğraf makinesi taşımanızı tavsiye ederiz. Tabiat Ormanı’nın denize sıfır muhteşem konumunu bir fırsat bilerek yüzme ve dalış gibi aktivitelere de vakit ayırabilirsiniz. Mavikent Tabiat Ormanı Kamp Alanı’nda çadır kurmadan önce giriş esnasında jandarmayla iletişim hâlinde olmanızı tavsiye ederiz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Aile kamp alanı

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Yakacak odun

Ağaçlık alan