Mavikent Plajı Kamp Alanı

Mavikent Plajı Kamp Alanı
4,60

--

--

Mavikent, Kumluca/Antalya


Hakkında

Mavikent Plajı’nda müthiş günbatımına şahit olacağınız ücretsiz çadır ve karavan kampı yapabilirsiniz. Adrasan ilçe merkezinden özel araçla yaklaşık 20 dakika içerisinde ulaşabileceğiniz Mavikent Plajı, oldukça geniş kumsalı ve hafif esen rüzgarıyla unutamayacağınız birçok anıya ev sahipliği yapıyor. Mavikent Plajı Kamp Alanı’na ulaşım hem özel hem de toplu taşıma araçlarıyla sağlanıyor. Bu durum da plajı, bölge halkı için ulaşılabilir bir hâle getiriyor. Başınızı çevirdiğiniz her noktada muhteşem bir manzaraya şahit olabileceğiniz plajda hiçbir ücret ödemeden çadırınızı kurabilirsiniz. Ayrıca elverişli ulaşım rotası sayesinde bölgeye gelirken tercihinizi şahsi karavanınızdan yana da kullanabilirsiniz.

Adrasan’ın sık tercih edilen rotası Mavikent Plajı Kamp Alanı bir kamp işletmesine ait değil. Dolayısıyla bölgede büfe, market ya da buzdolabı gibi olanaklar bulunmuyor. Bu nedenle Mavikent Plajı’na gelirken birçok ihtiyacınız konusunda hazırlıklı davranmalısınız. Ücretsiz kamp alanında yalnızca denizden sonra faydalanabileceğiniz duş ve temel ihtiyacınız noktasında bir wc mevcut. Özellikle güneşin sıcaklığından bunaldığınız yaz günlerinde soğuk bir duş ile ferahlayabilirsiniz. Mavikent Plajı’nda diğer plajlardan farklı olarak şezlong ya da şemsiye gibi imkânlar bulunmuyor. Bu nedenle gölgelik bir alan bulmakta bir zorluk çekebilirsiniz. Özellikle gün içerisinde gölgelik bir alana ihtiyaç duyarsanız yanınızda büyük bir şemsiye getirebilirsiniz. Çadırınızı da mutlaka gün içerisinde fazla güneş almayan bir bölgeye kurmalısınız.

Mavikent Plajı Kamp Alanı’nın arka tarafında dağların muhteşem görüntüsüyle mest olurken önünüzde büyüleyici bir derya deniz görebilirsiniz. Ancak bölge denizi biraz dalgalı ve çok çabuk derinleşen bir yapıya sahip. Bu nedenle yüzmeyi bilmiyorsanız denizin hırçınlığı karşısında çok dikkatli olmalısınız. Ayrıca denizin çabuk derinleşen yapısı nedeniyle çocuklar için de uygun olmadığını söyleyebiliriz. Mavikent Plajı’nın sahil bölgesinde Carettalara özel yumurtalar da görebilirsiniz. Aynı zamanda şahit olacağınız birbirinden güzel doğa manzaralarında mutlaka fotoğraf çekmenizi öneririz. Mavikent Plajı’na doğru yola çıkmadan önce yeme ve içme konusunda bir hazırlık yapmalısınız. Daha sonra tüm hazırlıklar, karavan ya da çadırınızı alarak yola çıkabilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Plaj

Karavan park alanı

Ağaçlık alan

Tuvalet

Duş