Mavikent Kamp Alanı

Mavikent Kamp Alanı
4,70

--

--

Mavikent, Kumluca/Antalya


Hakkında

Likya Yolu üzerinde doğayla baş başa kalacağınız kamp rotalarından biri de Mavikent Kamp Alanı. Mavikent kumsalında yer alan ücretsiz kamp alanı hem çadır hem de karavancılar için özgür bir tatil ortamı sunuyor. Mavikent Kamp Alanı’nın elverişli konumu ulaşımı kolaylaştırdığı gibi merkezle de kolay etkileşim sağlıyor. Dolayısıyla bölgede ücretsiz kamp yaptığınız süre boyunca şehir gezisi yapabilir ya da doğanın atmosferini keşfedeceğiniz huzur dolu yürüyüşlere çıkabilirsiniz. Yol üzerinde kampçılara denize sıfır bir kamp imkânı sunan Mavikent’e Adrasan ilçe merkezi üzerinden Kumluca Caddesi’ni kullanarak yaklaşık 20 dakika içerisinde özel arabayla ulaşabilirsiniz. Özel araç ya da karavanınız yok ise Adrasan bölgesinde hizmet veren araçları kullanarak ücretsiz kamp alanına gelebilirsiniz. Mavikent Kamp Alanı’nın yola yakınlığı ulaşım için avantaj oluştursa da çadırınıza toz gelmesine neden olabilir. Dolayısıyla çadırınızı yoldan uzak bir noktaya kurarsanız gözünüz arkada kalmadan konforlu bir kamp tatili yapabilirsiniz.

Bakir bir doğayı keşfetme fırsatı sunan Mavikent Kamp Alanı Kumluca Belediyesi tarafından olabildiğince geliştirilmiş. Bölgede belediye tarafından sağlanan doğal su kaynağı, wc, soyunma kabini ve duş imkânı bulunuyor. Dolayısıyla kamp süresi boyunca ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabiliyorsunuz. Üstelik Mavikent Kamp Alanı’nın yola yakınlığı merkeze ulaşımı da kolay hâle getiriyor. Böylece birçok ihtiyacınızı merkezde yer alan büfe, market ve restoran gibi işletmelerden giderebilirsiniz. Adrasan’ın gizli cenneti olarak da bilinen Mavikent Kamp Alanı’nda kamp tatilinizi keyifli kılacak vakitler geçirebilirsiniz. Ayrıca yoldan geçerken bölgeyi bir uğrak rota hâline getirerek her yaz sezonu doğanın sessiz yüzüyle buluşabilirsiniz.

Mavikent’in gizli kalmış köşesi ücretsiz kamp alanının bir yüzü masmavi denize bakarken bir yüzü yemyeşil doğaya göz kırpıyor. Dolayısıyla konakladığınız süre boyunca gün içerisinde yüzme ve dalış yaparken doğal bir atmosferi keşfedeceğiniz trekking ya da koşu gibi aktiviteler yapabilirsiniz. Ayrıca yanınızda bisiklet varsa kısa sürede şehrin tarihi dokusunu keşfedeceğiniz bir gezi de planlayabilirsiniz. Mavikent Kamp Alanı’nın sahil bölgesi kum yerine çakıl taşlarıyla kaplı. Denizin taşlı dokusu ayak yapınızı rahatsız ederse yanınızda bir deniz ayakkabısı bulundurabilirsiniz. 


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Karavan park alanı

Soyunma Dolapları

Su bağlantısı

Ağaçlık alan

Tuvalet

Duş