Manastır Koyu Kamp Alanı

Manastır Koyu Kamp Alanı
4,20

--

--

Çamlık, Didim/Aydın


Hakkında

Didim’in el değmemiş nadide güzelliklerinden biri de Manastır Koyu. Cam gibi bir denizin dalgalarıyla ferahlattığı Manastır Koyu’nda eşsiz günbatımına şahit olurken sessiz bir çadır kampı yapabiliyorsunuz. Didim’in muhteşem güzelliği Manastır Koyu’nu yaz sezonunda özellikle çocuklu aileler tercih ediyor. Bölgenin fazla olmamak şartıyla serinleten rüzgârı ve sığ denizi de çocuklu ailelerin kamp yapabilmesi için önemli bir etken. Didim’in Çamlık ilçesinde bulunan Manastır Koyu’na gelirken Aquasis De Luxe Resort & Spa isimli oteli göreceksiniz. Meşhur otelin önünden geçerek kamp alanına gelmek size yol esnasında zorluk yaşatmayacaktır. Toplu taşımayla gelmek için de Didim Meslek Yüksekokulu istikametinden gelen otobüslere binerek Çamlık bölgesine ulaşabilirsiniz. 

Nadide güzellik Manastır Koyu herhangi bir işletmeye bağlı değil. Ücretsiz çadır ve karavan konaklaması yapabileceğiniz bölgede özel bir tesis ya da işletme yok. Ancak çalışmalarını belediyenin sürdürmüş olduğu Manastır Koyu’nda küçük bir büfe, wc, duş, çeşme, şezlong ve şemsiye kiralama hizmeti bulunuyor. Küçük bir esnafın sunmuş olduğu hizmetlerden iki adet şezlong ve şemsiye yaklaşık 50 TL gibi bir ücretle faydalanabilirsiniz. Ancak konakladığınız bölgede ücret ödememek ve ihtiyaçlarınızı kendi imkânlarınızla karşılamak için hazırlıklı gelebilirsiniz. Özellikle yoğun sıcaklığa karşı yanınızda buzlu içecekler getirmenizi öneriyoruz. Manastır Koyu, sakinliği sayesinde özellikle tatilinde huzur arayanlar için doğru bir tercih olarak karşımıza çıkıyor. Siz de yalnızca dalga sesi ve kuş cıvıltılarıyla dolu unutulmaz bir kamp deneyimi için Manastır Koyu’nu tercih edebilirsiniz.

Hem ruh hem de bedeni dinlendirebileceğiniz Manastır Koyu’nda birçok aktiviteyi de yapabilme şansı yakalayabilirsiniz. Ücretsiz kamp kurabileceğiniz bölgede özgürce yüzme ve dalışın keyfini çıkartabileceksiniz. Aynı zamanda doğanın derinliklerine uzanan bol yeşillikli yollarda trekking de yapabilirsiniz. Eşsiz bir günbatımına tanıklık edeceğiniz Manastır Koyu’nda anıları ölümsüz hâle getirmek için mutlaka fotoğraf makinesiyle gelmenizi öneririz. Ücretsiz kamp alanına doğru yola çıkmadan önce bölgenin herhangi bir işletmeye bağlı olmadığını unutmamalı ve hazırlıklı gelmelisiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Aile kamp alanı

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Plaj

Karavan park alanı

Yakacak odun

Market

Sıcak su

Soyunma Dolapları

Ortak oturma alanı

Su bağlantısı

Ağaçlık alan

Tuvalet

Duş