Mamasın Barajı Kamp Alanı

Mamasın Barajı Kamp Alanı
4,00

--

--

Hamidiye, Gücünkaya Köyü Yolu, Gücünkaya/Aksaray Merkez/Aksaray


Hakkında

Sahip olduğu doğal güzellikle bir şehre anlam kazandıran rotalardan biri de Mamasın Barajı. Aksaray’ın Gücünkaya mevkiinde bulunan Mamasın Barajı’nın şehir merkezine yaklaşık 15 km’lik mesafesi mevcut. Ayrıca baraj, Aksaray’ın su ihtiyacının büyük bir çoğunluğunu karşılayacak kadar yüksek bir öneme sahip. Yöre halkı tarafından piknik için tercih edilirken doğaseverlerin gözde kamp rotası olmayı başaran Mamasın Barajı’na hem özel araç hem de toplu taşımayla gidebilirsiniz. Üstelik özel araçla gelebildiğiniz gibi kamp aktivitelerini şahsi karavanla da yapabilirsiniz. Mamasın Barajı’nın çevre düzenlemesi Aksaray Belediyesi tarafından gerçekleştiriliyor. Bu sayede barajın doğal güzelliği korunurken bir şehir mirasına da sahip çıkılıyor.

Aksaray’ın incisi Mamasın Barajı, Melendiz suyu üzerine kurulmuş. Bu sayede çoğunlukla kurak bir özelliğe sahip topraklara baraj suyuyla adeta can getirdiğini söyleyebiliriz. Mamasın Barajı Kamp Alanı’nı tercih eden bir diğer grup da elbette olta balıkçıları. Baraj, verimli yapısı sayesinde birçok balığa da ev sahipliği yapıyor. Dolayısıyla baraj çevresinde olta balıkçılığı yaparak birbirinden canlı balıklar tutabilirsiniz. Üstelik Mamasın Barajı Kamp Alanı’nın çevresinde taze tutulmuş balıkları deneyebileceğiniz restoranlar da bulunuyor. Bu sayede kendi balığınızı tutabileceğiniz gibi restoranda lezzetli öğünleri de deneyebilirsiniz. Mamasın Barajı yapısı itibariyle herhangi bir özel işletmeye ait değil. Dolayısıyla kamp süresi boyunca ihtiyaçlarınızı kısa sürede ulaşacağınız şehir merkezinden karşılayabilirsiniz. Bölgede yalnızca restoran ve market gibi tesisler bulabilirsiniz.

Aksaray’ın verimli mirası Mamasın Barajı Kamp Alanı’nda kalırken doğal bir güzelliği fotoğraflama şansına erişebilirsiniz. Bunun yanı sıra barajda olta balıkçılığı gibi faaliyetlere de vakit ayırabilirsiniz. Baraj çevresi ve doğanın yemyeşil yüzünü keşfetmek için de doğa yürüyüşüne çıkmanızı öneririz. Mamasın Barajı’na ücretsiz çadır ve karavan kampı için geldiğiniz sezon kış ise soğuklardan korunmak için yanınızda kapsamlı kamp ekipmanları getirebilirsiniz. Mamasın Barajı’nda telefon sinyali de çekiyor. Bu sayede kamp süresince günlük hayattan da geride kalmıyorsunuz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Balık Tutma
Bisiklet
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Nehir kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Suya erişim

Karavan park alanı

Yakacak odun

Market

Ortak oturma alanı

Restoran

Su bağlantısı

Wifi

Ağaçlık alan

Tuvalet