Madran Dağı Kamp Alanı

Madran Dağı Kamp Alanı
4,80

--

--

İbrahimkavağı, Çine/Aydın


Hakkında

Aydın’ın en yüksek dağlarından biri olan Madran’da tırmanışla birlikte keyif verici bir kamp yapabilirsiniz. 1792 metre yüksekliğiyle görenleri kendine hayran bırakan Madran Dağı adını zirvesinde yer alan Madran Baba yatırından alıyor. Doğasının şifalı olduğu bilinen ve tarihi bir seyir keyfi sunan Madran Dağı’nda unutulmaz doğa sporları ve kamp deneyimine imza atabilirsiniz. Aydın’ın Çine ilçesiyle yaklaşık 4 km mesafesi bulunan Madran Dağı’na gelmek için zorlu bir yoldan ilerlemeniz gerekiyor. Toplu taşımayla ulaşmanın mümkün olmadığı ücretsiz kamp alanına gelirken özel aracınızı kullanıp dağın eteklerine park edebilirsiniz. Çadır kurabileceğiniz elverişli noktaya kadar kalan yolu yaya bir şekilde devam etmeniz gerekiyor. Dağın zor ulaşım özelliği sayesinde karavan kampına uygun olmadığını söyleyebiliriz.

Madran Dağı’nın bir tarafında Gürlen Çayı akarken diğer tarafında yemyeşil bir doğa örtüsü sizi karşılıyor. Dolayısıyla yüzünüzü çevirdiğiniz her noktada büyüleyici bir doğa güzelliğiyle karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Şehre yakınlığı bir etken olsa da buz gibi bir havayla karşılaşacağınız Madran Dağı Kamp Alanı’na ekipman konusunda hazırlıklı gelmelisiniz. Tesisleşme konusunda henüz gelişme göstermeyen bakir bölgede yaptığınız hazırlık ile konforlu bir çadır kampı kurabilirsiniz. Kamp atmak için Gürlen Çayı kenarı ya da Madran Dağı eteklerini tercih edebileceğiniz bölgede sessiz, sakin ve dinlendirici bir vakit geçirebilirsiniz. Doğanın oldukça cömert davrandığı Madran Dağı Kamp Alanı’nda trekking, gezi, tırmanış ve fotoğrafçılık yapabileceğiniz elverişli rotalar da bulunuyor.

Şehir hayatı ve gündelik rutinlerden bir kaçış rotanız Madran Dağı eteklerinde manzarayı fotoğraflayabilir ya da elverişli patika yollarda yürüyüşe vakit ayırabilirsiniz. Ayrıca sessiz ve sakin bir çayın etrafında çadır kurarak doğanın huzurlu kollarına koşabilirsiniz. Ücretsiz çadır kampı kurabileceğiniz Madran Dağı Kamp Alanı’nda yaban hayatının aktif olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Kamp süresince bu konuda dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Tırmanış
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Nehir kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan