Macahel Yaylası Kamp Bölgesi

Macahel Yaylası Kamp Bölgesi
4,40

--

--

Macahel / Borçka / Artvin


Hakkında

Artvin’in Borçka ilçesinde bulunan Macahel Yaylası, yemyeşil doğası ve dağları kaplayan sisiyle görenleri hayran bırakan nadide bir kamp bölgesi. Doğu Karadeniz’in göz alıcı dağlarıyla çevrelenmiş Macahel Yaylası çevresinde günlük ihtiyaçları karşılayabileceğiniz özel işletmeler bulunmuyor. Bu nedenle yanınızda dayanıklı yiyecekler getirerek kamp alanına doğru yola çıkabilirsiniz. Bunun yanı sıra ücretsiz kamp alanında konaklarken ihtiyaçlarınızı kısa mesafede bulunan çevre köylerden karşılayabilirsiniz.  

Maral Şelalesi’nin muhteşem manzarasına sahip Macahel Yaylasında konaklarken sessiz sakin bir kampın tadını çıkartabilirsiniz. Üstelik tanık olduğunuz doğa harikaları uzun süre unutamayacağınız birçok anıya sahip olmanızı sağlar. Bölgede özel kamp işletmesi bulunmadığı için kiralık hizmetler bulamayabilirsiniz. Ancak spordan vazgeçemezseniz eşsiz bir şelaleye uzanan yayla sizin için harika bir trekking imkânı sunacaktır.

Karadeniz eteklerinde konumlanan Macahel Yaylası ani çöken sis ve serin havasıyla bilinir. Bunun için bölgeye giderken yanınızda mutlaka kalın giysiler bulundurmanız gerekir. Bölgeye yaz sezonunda gidiyorsanız Maral Şelalesi’nin soğuk sularında mutlaka yüzmelisiniz. Özellikle çevre köy ve merkez işletmelerinde Karadeniz insanının misafirperverliği sizin için unutulmaz olacaktır.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

25°/16° C

Clouds

Cmt (22.Haz)

29°/18° C

Clear

Paz (23.Haz)

29°/19° C

Clear

Pzt (24.Haz)

31°/19° C

Clear

Sal (25.Haz)

28°/18° C

Clear

Çar (26.Haz)

Aktiviteler

Bisiklet
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Nehir)
Doğada Yürüyüş
Voleybol

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Nehir kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Ağaçlık alan