Kuzgun Barajı Kamp Alanı

Kuzgun Barajı Kamp Alanı
4,50

--

--

Aziziye/Erzurum


Hakkında

Piknik, kampçılık ve balık tutmak için tercih edilecek popüler rotalardan biri de Kuzgun Barajı. Erzurum’un Aziziye ilçesinde yer alan Kuzgun Barajı, sulama ve elektrik üretimi için kurularak bakir kalmış doğal güzellikler arasında bulunuyor. Günümüzde Kuzgun Barajı piknikçiler tarafından tercih edildiği gibi balık tutmak isteyen ziyaretçilerin de odak noktası hâline geliyor. Üstelik el değmemiş bir doğal güzelliğe sahip Kuzgun Barajı’nda unutulmaz bir kamp deneyimine imza atmak da mümkün. Erzurum şehir merkezine yaklaşık 65 km’lik mesafesi bulunan Kuzgun Barajı Kamp Alanı’na özel araçla ulaşabilirsiniz. Ayrıca mesire alanı olarak görülen Kuzgun Barajı’nda kamp yaparken şehir merkezine olan mesafesi sayesinde sessizliğin de keyfini çıkarabilirsiniz.

Kuzgun Barajı zaman içerisinde ağaçlandırılarak bir mesire alanı hâline gelmiş. Üstelik bölgesel ağaçlandırma dışında doğası hiçbir şekilde zarar görerek tahrip edilmemiş. Dolayısıyla Kuzgun Barajı Kamp Alanı’na adım attığınız andan itibaren büyüleyici bir doğanın eşsiz güzelliklerine şahit olabilirsiniz. Baraj gölü çevresinde birçok alabalık tesisi bulunuyor. Ayrıca bölgenin yoğun balık popülasyonu sayesinde olta balıkçılığı için de sürekli ziyaretçi çektiğini söyleyebiliriz. Kuzgun Barajı Kamp Alanı’nı çevreleyen ağaçlık bölgeler sayesinde kampçılığın oldukça keyifli olacağından emin olabilirsiniz. Üstelik bakir kalmış bir doğanın mucizelerini keşfetme ayrıcalığı bulabilirsiniz. Kuzgun Barajı Kamp Alanı çevresinde herhangi bir işletme ya da tesis bulunmuyor. Bu nedenle baraj gölüne gelirken birçok ihtiyaç noktasında hazırlıklı gelmeniz gerekiyor.

Erzurum’un saklı güzelliği Kuzgun Barajı Kamp Alanı’nda trekking yapabileceğiniz elverişli patika noktalar bulunuyor. Ayrıca benzersiz birçok güzellik ve manzaranın fotoğrafını çekebileceğiniz rotalar mevcut. Böylece Kuzgun Barajı’nda kamp yaparken birçok etkinliği keşfetme fırsatı da bulabiliyorsunuz. Kamp alanının Erzurum’da olması nedeniyle kış mevsiminde bölgeyi ziyaret edecekseniz soğuklara karşı ekipman konusunda hazırlıklı olmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca baraj çevresinde telefon sinyali çekmediğini hesaba katarak bölgeye gelmeden önce tanıdıklarınıza konum bildiriminde bulunabilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan