Kurtdoğmuş Köyü Kamp Alanı

Kurtdoğmuş Köyü Kamp Alanı
4,50

--

--

Kurtdoğmuş, Pendik/İstanbul


Hakkında

Büyüleyici manzarasıyla öne çıkan hem piknik hem de kampa uygun eşsiz bir rota da Kurtdoğmuş Köyü. İstanbul’un Pendik ilçesine bağlı sayılı köylerden olan Kurtdoğmuş Köyü’nde geçmişin sıcak köy yaşantısına dair izleri keşfederken olta balıkçılığı, piknik, yürüyüş ve kampçılık yapabileceğiniz değerli vakitler geçirebilirsiniz. Kurtdoğmuş Köyü, kuzey bölgesinde ve barajın hemen yanı başında yer alıyor. Üstelik Pendik ilçesinin en küçük köyü olma özelliğine sahip Kurtdoğmuş’ta verimli topraklar bulunur. Köyün Pendik ilçe merkezine 25 km’lik bir mesafesi bulunuyor. Dolayısıyla Anadolu Yakası’nda bulunan Maltepe, Pendik ve Kartal gibi ilçelerden yarım saat içerisinde Kurtdoğmuş Köyü Kamp Alanı’na gelebilirsiniz. Şahsi araçla bölgeye Kurtköy yolu üzerinden Şile bağlantısıyla kolaylıkla ulaşılabilir. Ayrıca toplu taşıma için de Kartal merkezinden günde 10 seferlik vakitlerde hareket eden 132D otobüsleriyle ulaşabilirsiniz.

Kurtdoğmuş Köyü Kamp Alanı eşsiz doğa manzarası ve ailece piknik yapabileceğiniz huzurlu noktalarıyla yılın her sezonu ziyaret edebileceğiniz rotalardan. Köyün konumu itibariyle Karadeniz iklimine ilişkin özelliklere de rastlamak mümkün. Bu nedenle özellikle bölgeyi sonbahar ya da kış sezonunda ziyaret edecekseniz yanınızda üşümeye karşı dayanıklı ekipmanlar getirmelisiniz. Kurtdoğmuş Köyü’nde büyükşehir gürültüsünden kaçarak huzurlu bir kamp yapacaksanız bölgede hiçbir tesisin bulunmadığını bilmelisiniz. Dolayısıyla köyde çadır ve karavan kampı yaptığınız sürece günlük ihtiyaçlar için kendi imkânlarınızı ya da hazırlık esnasında getirdiğiniz ekipmanları kullanmanız gerekiyor. Kurtdoğmuş Köyü Kamp Alanı’nda saat geç olduğunda yaban hayatı da gözlemlenebiliyor. Bu nedenle özellikle ailenizle çıktığınız bir kamp deneyiminde yaban hayvanlarına karşı dikkatli olmalısınız.

Büyükşehrin içinde beklenmedik bir doğa harikası Kurtdoğmuş Köyü Kamp Alanı’nda yapabileceğiniz birbirinden çeşitli aktiviteler bulunuyor. Bölgede kamp yaparken baraj çevresinde yürüyüş ve olta balıkçılığı yapabilirsiniz. Ayrıca yüksek seyir noktalarından gözlemleme şansı yakaladığınız baraj ve çevresini de fotoğraflayabilirsiniz. Bölgenin merkeze yakınlığı ve kolay ulaşım özelliği özellikle hafta sonu kalabalığa neden olabilir. Dolayısıyla sakinlik ve huzur arayışındaysanız geliş sürenizi hafta içi ya da erken saatler olarak seçebilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Yakacak odun

Ağaçlık alan