Kura Nehri Kamp Alanı

Kura Nehri Kamp Alanı
4,20

--

--

Göle/Ardahan


Hakkında

Bembeyaz bir kar örtüsüyle manzaraya hayran olacağınız bir rota da Kura Nehri. Her mevsim ziyaretçilerine büyüleyici bir manzara eşliğinde unutulmaz anılar vadeden Kura Nehri, Ardahan’ın Göle sınırları içerisinde yer alıyor. Üstelik Ardahan şehir merkeziyle arasında 35 km’lik mesafe bulunan Kura Nehri Gürcistan’ı geçerek Hazar Denizi’ne dökülüyor. Dolayısıyla Kura Nehri’nin Ardahan’ın yanı sıra dünyada çok önemli bir doğal mirasa ev sahipliği yaptığını söylemek de mümkün. Geçmişten günümüze bakir ve doğal dokusunu korumayı başaran Kura Nehri’ne ulaşım özel araçlarla sağlanıyor. Dolayısıyla çadırın yanı sıra karavanla da kamp yapabiliyorsunuz.

Eşsiz bir doğanın tadını çıkarabileceğiniz Kura Nehri Kamp Alanı, her mevsim başka bir güzelliğe kucak açıyor. Yaz sezonu boyunca sakince akarak doğa severlerin kafa dinlemesine yardımcı olan Kura Nehri, kış mevsiminde kalın bir buz tabakası altından akarak görsel bir şölene sahne oluyor. Ayrıca ilkbahar mevsiminde Kura Nehri’nin coşkulu akışı sayesinde adrenalin dolu bir kamp deneyimine adım atabilirsiniz. Doğa sporlarıyla da keyifli vakit geçirebileceğiniz Kura Nehri Kamp Alanı çevresinde özel bir işletme mevcut değil. Dolayısıyla bu durum, kamp alanına gelirken yapacağınız temel hazırlıkları mecbur kılıyor. Özellikle Kura Nehri’nin soğuk atmosferini göz önünde bulundurarak yanınızda ısı kaynağı ve soğuğa dayanıklı çadır ekipmanları getirebilirsiniz. Gün içerisinde açlığınızı göz önünde bulundurarak çantanızda dayanıklı besinler taşımanızı tavsiye ederiz.

Çeşitli noktalarda suya girme imkânı bulunan Kura Nehri Kamp Alanı’nda deneyebileceğiniz macera dozu yüksek birçok aktivite mevcut. Kura Nehri çevresinde tertemiz bir atmosferi fırsatı bilerek trekking, gezi ve piknik yapabilirsiniz. Ayrıca nehrin buz gibi akan suyunda rafting de yapabilirsiniz. Kura Nehri’nin elverişli doğasını keşfedeceğiniz bir olta balıkçılığını da deneyebilirsiniz. Ayrıca nehrin farklı rotalarında kano sporunu da yapabilirsiniz. Son olarak nehir çevresinde doğanın renk ahenginden doğan kartpostallık görüntüleri ölümsüz kılmak için doğa fotoğrafçılığı da deneyebilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Tırmanış
Yüzme (Nehir)
Doğada Yürüyüş
Gezi
Rahatlama
Balık Tutma
Kano

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Nehir kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Yakacak odun

Ağaçlık alan