Kümbet Yaylası Kamp Alanı

Kümbet Yaylası Kamp Alanı
4,60

--

--

Kümbet/Dereli/Giresun


Hakkında

Giresun’da kampçıların mevsim fark etmeksizin sık sık ziyaret ettiği popüler rotalardan biri de Kümbet Yaylası. Giresun’un Dereli ilçesinde yer alan Kümbet Yaylası’nda sislerin arkasından bir görünüp bir kaybolan büyüleyici bir yayla manzarasına şahit olabileceksiniz. İlk bakışta kendine hayran bırakmayı başaran Kümbet Yaylası’nda yaban hayatına odaklanırken organik ürünlerin satıldığı pazardan alışveriş yapabilirsiniz. Yerli ve yabancı gezi sevdalılarının uğrak noktası hâline gelen Kümbet Yaylası’na yaylaların anayolundan kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Üstelik özel araçla ulaşımı sağlanabilen ücretsiz kamp alanına kendi karavanınızla da gitme şansınız bulunuyor. Kümbet Yaylası Kamp Alanı’nın Dereli ilçe merkezine 27 km ve Giresun şehir merkezine yaklaşık 58 km’lik bir mesafesi mevcut. Bu sayede yaylada hem şehir hem de gözlerden uzak dinlendirici bir kamp yapabilirsiniz.

Yılın her mevsiminde kampçıların akın ettiği Kümbet Yaylası Kamp Alanı’nda özel bir tesis ya da işletme bulunmuyor. Ancak kamp süresince ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü şeyi yayla merkezinde bulunan fırın, market ve bakkallardan karşılayabilirsiniz. Kümbet Yaylası’nda su ihtiyacını karşılayabileceğiniz bir çeşme de bulunmuyor. Bu nedenle özellikle yürüyüş patikalarında vakit geçirebileceğiniz yaz aylarında yanınızda su getirebilirsiniz. Tamamen ücretsiz bir şekilde kamp kurabileceğiniz Kümbet Yaylası Kamp Alanı’nda telefon sinyali çekmiyor. Bu durum her ne kadar can sıkıcı gibi görünse de normal yaşam rutinlerinden uzaklaşarak kendinizi doğanın kucağına bırakmanızı sağlıyor. Dolayısıyla Kümbet Yaylası’na gelirken yol süresince bir konum bildiriminde bulunarak huzurlu ve dinlendirici bir kamp yapabilirsiniz. Hava karardığında sisler içerisinde yemyeşil bir yayla ve dağ manzarası sunan Kümbet Yaylası’nda görülmeye değer sayısız güzellik de mevcut.

Giresun’un cennet rotası Kümbet Yaylası Kamp Alanı’na kış ve sonbahar sezonunda gittiğinizde sert soğuklara maruz kalabilirsiniz. Bu nedenle yanınızda kışlık kamp ekipmanları taşıyarak konforlu bir kamp sürecine adım atabilirsiniz. Yaylaya geliş için yaz mevsimini tercih etseniz bile bölgenin yüksek rakımına bağlı olarak kar manzarasıyla karşılaşabilirsiniz. Dolayısıyla her mevsimde mutlaka yanınızda bir polar taşımanızı tavsiye ederiz. Kümbet Yaylası’nda kamp kurarken bir yanınızda sisler ardına gizlenmiş büyüleyici bir doğa ve bir yanda otlayan bölge hayvanlarına şahit olabilirsiniz. Böylece bölgede çadır ve karavan kampı yaparken kendinizi yemyeşil bir doğanın değişmemiş yüzüne güvenle emanet edebilirsiniz. 


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Mangal yakılabilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Suya erişim

Karavan park alanı

Yakacak odun

Su bağlantısı

Ağaçlık alan