Küçük Zindancık Koyu Kamp Alanı

Küçük Zindancık Koyu Kamp Alanı
4,20

--

--

Bademli, Dikili/İzmir


Hakkında

Beyaz kumsalıyla adeta dinginleştirici bir kamp için Zindancık Koyu’nu ziyaret edebilirsiniz. Dikili’nin Bademli çevresinde bulunan Küçük Zindancık Koyu masmavi bir denizin keyfini çıkarmak isteyen kampçılar tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor. Şehir merkezine yaklaşık 10 km’lik mesafesi bulunan Küçük Zindancık Koyu’na ulaşım da oldukça basit. Koya özel aracınızla gelmek için öncelikle Dikili ilçesine varmanız gerekiyor. Ardından ilçe merkezi üzerinden 7 km boyunca güney istikametinde devam ederek Bademli Köyü’ne gelebilirsiniz. Daha sonra Killik Koyu istikametini takip ederek kısa bir süre içerisinde Küçük Zindancık Koyu Kamp Alanı’na ulaşabilirsiniz. Bölgeye gelirken toplu taşımayı kullanacaklar için de Dikili ilçe merkezinden hareket eden Bademli araçları bulunuyor.

Huzuru tek bir noktada bulabileceğiniz Zindancık Koyu’nda çadır kampı için uygun noktalar bulunuyor. Üstelik tamamen doğal kalmayı başarmış Zindancık Koyu’nda konaklarken katkısız atmosferin keyfini çıkartabiliyorsunuz. Dikili Küçük Zindancık Koyu herhangi bir özel işletmeye bağlı değil. Dolayısıyla kamp süresi boyunca ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz noktalar bulunmuyor. Duş, wc, soyunma kabini ya da yeme-içme gibi ihtiyaçları kendi imkânlarınızla karşılamak zorunda kalıyorsunuz. Bunun için koy çevresinde bulunan özel işletmelerden faydalanarak belirli bir ücret karşılığında ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Koyda ihtiyaçlar noktasında her ne kadar noksanlık görülse de şahit olacağınız manzaranın birçok soru işaretini geri planda bırakacağını söyleyebiliriz. 

Akvaryumu andıracak güzelliğe sahip deniziyle Zindancık Koyu, gezi teknelerinin de uğrak noktası hâline geliyor. Bu sayede koya ulaşımınızı tekne vasıtasıyla da gerçekleştirebiliyorsunuz. Koyun görenleri hayran bırakacak güzellikteki denizinin baş kısımları taşlık olsa da birkaç adım attıktan sonra yumuşacık kumlar başlıyor. Bu sayede hem yüzme hem de dalışın tadını çıkartabiliyorsunuz. Bölgede yer alan kayalık bölgelerde de olta balıkçılığını deneme şansınız bulunuyor. El değmemiş güzelliğe sahip ücretsiz Zindancık Koyu’nda benzersiz bir oksijenin tadını çıkarmak için bisiklet sürüşü ve trekking de yapabilirsiniz. Küçük Zindancık Koyu’na gelirken Bademli’den sonra kat edeceğiniz yolun biraz bozuk olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle gelirken zemini alçak araçları kullanıyorsanız dikkatli olmanızı ya da başka yol alternatiflerini denemenizi öneririz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

21°/19° C

Clouds

Çar (24.Nis)

18°/16° C

Rain

Per (25.Nis)

17°/17° C

Clear

Cum (26.Nis)

20°/19° C

Clouds

Cmt (27.Nis)

20°/19° C

Clouds

Paz (28.Nis)

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Yoga
Voleybol

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan