Kozak Yaylası Kamp Alanı

Kozak Yaylası Kamp Alanı
4,70

--

--

Yukarıbey, Bergama/İzmir


Hakkında

İzmir’de yemyeşil ağaçların atında büyülü bir kamp deneyimi için Kozak Yaylası’na gidebilirsiniz. İzmir’in Bergama-Ayvalık ilçe merkezleri arasında yer alan Kozak Yaylası, Türkiye’nin kaliteli çam fıstıklarının yetiştiği doğal bir cennet bahçesi. Yemyeşil ağaçların merkezinde ücretsiz çadır kampı kurabileceğiniz Kozak Yaylası Kamp Alanı’nın deniz seviyesinden yüksekliği 500-1000 metre arasında değişiyor. Dolayısıyla bölgenin ünlü yayla ve turizm merkezlerinden birinde kamp deneyiminin keyfini çıkarabilirsiniz. Ücretsiz çadır kampı yapabileceğiniz Kozak Yaylası’na ulaşım özel araçlarla kolay bir şekilde sağlanıyor. Böylece yaylaya özel aracın yanı sıra karavanla gitme şansınız da bulunuyor.

Antik Dönemden bu yana çam fıstıklarının yanı sıra üzüm ve şarabıyla da ün kazanan Kozak Yaylası hem piknik hem de kampçılık için ihtiyacınız olan atmosferi sağlıyor. Kamp için ihtiyacınız olan her atmosferi bulabileceğiniz Kozak Yaylası Kamp Alanı’nda özel bir işletme mevcut değil. Bu nedenle bölgede ücretsiz bir şekilde konaklayacağınız gibi ihtiyaç noktasında kendi hazırlığınızı yapmalısınız. Bunun için merkezden bir alışveriş yaparak hazırlıklı bir şekilde yaylaya gelebilirsiniz. 25-30 metrelik ağaçların altında büyüleyici bir çadır kampı yaparken büyükşehrin stres ve gürültüsünden bir çırpıda arınacağınızı söyleyebiliriz. Ayrıca gözlerden uzak kalmak isterseniz aracın ulaşmadığı daha tenha bir bölgeyi tercih edebilirsiniz. Ancak gece vakti bölgede yaban hayatının aktif olduğunu bilmeli ve dikkatli olmalısınız.

Yayla turizmi merkezi olarak ün kazanmış Kozak Yaylası Kamp Alanı’nda kalırken deneme şansı yakalayabileceğiniz birçok aktivite bulunuyor. Kozak Yaylası’nda kamp yaparken doğanın tertemiz atmosferini keşfedeceğiniz trekking, gezi ya da fotoğrafçılıkla uğraşabilirsiniz. Bölgeye yazın yanı sıra kış mevsiminde geliyorsanız şahit olduğunuz şahane bir manzara karşısında adeta büyülenebilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Yüzme (Nehir)
Doğada Yürüyüş
Gezi
Rahatlama
Balık Tutma
Kültür

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Nehir kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Yakacak odun

Ağaçlık alan