Körsülü Vadisi Kamp Alanı

Körsülü Vadisi Kamp Alanı
4,40

--

--

Demrek, Kahramanmaraş Andırın Yolu, Kahramanmaraş Merkez/Kahramanmaraş


Hakkında

Bir şehrin klasik rutinlerinden uzaklaşıp kafa dinleyeceğiniz noktalardan biri de Körsülü Vadisi. Kahramanmaraş’ın Demrek beldesinde yer alan Körsülü Vadisi’nin şehir merkezine yaklaşık 34 km’lik bir mesafesi mevcut. Böylece Körsülü Vadisi’ne kafa dinlemek için kendi aracınızla gitme şansına sahipsiniz. Berrak akarsuyu ve el değmemiş doğasıyla görenleri kendine hayran bırakan Körsülü Vadisi’nde gezip görebileceğiniz güzelliklerle karşılaşabilir ya da fotoğrafa elverişli doğal güzellikleri keşfetme şansı bulabilirsiniz. Üstelik Körsülü Vadisi’nin hem merkez yakınlığı hem de kolay ulaşım imkânı sayesinde kampınızı şahsi karavanla da yapabilirsiniz.

Kahramanmaraş’ın doğaya açılan kapısı olarak görülen Körsülü Vadisi’nde akarsuyun temas etmediği elverişli noktalara ya da Köprüağzı Deresi yakınlarına çadır kurabilirsiniz. Bölgede özellikle yaz sezonunda suya girenleri de görebilirsiniz. Ancak akarsuyun tehlikesi nedeniyle kamp ve gezi süresince suya girmemenizi tavsiye ederiz. Körsülü Vadisi Kamp Alanı genellikle şehir gürültüsünden sıkılıp hafta sonunu kafa dinlemeye ayıran gezginler tarafından tercih ediliyor. Üstelik bölgeye geldiğinizde gizli kalmış bir doğanın güzelliğine tanık olurken mevsimin her çeşit rengini gözlemleyebilirsiniz. Bölgeye sonbahar mevsiminde geldiğinizde turuncudan sarıya doğru kaçan yaprakların fotoğrafını çekme şansına sahipsiniz. Ayrıca bembeyaz kar örtüsüyle huzuru çağrıştıran Körsülü Vadisi Kamp Alanı kış fotoğrafları için de elverişli bir atmosfer sunuyor. 

Körsülü Vadisi Kamp Alanı’nın yer aldığı bölgede organik zeytinyağı üretim tesisi bulunuyor. Ayrıca daha birçok doğal güzellikle çevrelenmiş Körsülü Vadisi’nde yöresel ürünleri keşfetme fırsatı bulabilirsiniz. Körsülü Vadisi’nin doğal yapısı trekking, gezi, şehir turu, yoga ve fotoğrafçılık gibi çeşitli aktiviteler için elverişli imkânlar sunuyor. Bu sayede ücretsiz bir kamp yaparken farklı etkinliklerle ruhunuzu dinlendirebiliyorsunuz. Kahramanmaraş’ın doğaya açılan kapısı Körsülü Vadisi’nde kış kampı yaparken mutlaka tedarikli gelmenizi tavsiye ederiz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Ücretsiz kamp

Kalıcı kamp

Nehir kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Yakacak odun

Ağaçlık alan