Korsan Koyu Kamp Alanı

Korsan Koyu Kamp Alanı
4,30

--

--

Mavikent, Kumluca/Antalya


Hakkında

Adrasan bölgesinde ilk gördüğünüz andan itibaren büyüleneceğiniz bölgelerden biri de Korsan Koyu. Ücretsiz çadır kampı kurabileceğiniz Korsan Koyu, Antalya’nın Kumluca ilçesi sınırlarında yer alan Karaöz bölgesinde bulunuyor. Toplu taşıma araçlarıyla ulaşımın sağlanamadığı Korsan Koyu kamp severler tarafından bir odak noktası hâline gelse de ulaşım zorluğu nedeniyle fazla tercih edilemiyor. Adrasan’ın doğal ve bakir bölgesi Korsan Koyu Kamp Alanı’na ulaşmak için Adrasan’dan yola çıktığınızda Kumluca Caddesi’ni takip etmeniz gerekiyor. Gelmiş olduğunuz bölgede Olimpos ve Adrasan yol ayrımını gördüğünüzde Adrasan’a doğru yaklaşık 7-8 km yol gitmelisiniz. Ardından Korsan Koyu’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Koya giden son 2 km’lik yolun toprak olduğunu unutmayın. Bu nedenle altı açık araçlarla Korsan Koyu’na gelmemenizi tavsiye ederiz.

Göz alıcı bir denizin özgür dalgalarına şahit olacağınız Korsan Koyu Kamp Alanı herhangi bir işletmeye ait değil. Tamamen doğallığını korumuş Korsan Koyu’nda birçok ihtiyacınız konusunda hazırlıklı olmalısınız. Koyda market, büfe ya da duş gibi olanaklar bulunmasa da wc ve çeşme hizmeti yer alıyor. Bu sayede duş ihtiyacınızı da çeşmede su akıtarak kısmi olarak gerçekleştirebilirsiniz. Yaz teknelerinin uğrak noktası Korsan Koyu’nda yeme ve içme konusunda çeşitli alternatifler bulunmuyor. Bu nedenle gelirken yanınızda dayanıklı besinler getirmeniz gerekiyor. Adrasan Korsan Koyu Kamp Alanı’nda konaklayanlar azınlık olsa da günlük tekne turları nedeniyle biraz fazla kalabalık olabilir. Kamp süresince kalabalık ve gürültüden hoşlanmıyorsanız hafta içi vakitlerde Korsan Koyu’na gidebilirsiniz.

Bir gördüğünüzde uzun süre hayran kalacağınız Korsan Koyu’nda çadır kampı yaparken yaz tatilinizi keyiflendirecek birçok aktiviteyi deneyebilirsiniz. Adeta bir kristal berraklığını andıran denizde özgürce yüzebilirsiniz. Aynı zamanda Korsan Koyu’nun bilinmeyen su altı güzelliklerini keşfetmek için dalış da yapabilirsiniz. Bölgenin bilinmeyen bakir kalmış güzelliklerini keşfedeceğiniz bir yürüyüş ve gezi yapmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca uzun süre unutamayacağınız güzellikleri ölümsüz bir hâle getirmek için doğa fotoğrafçılığı yapabilirsiniz. Adrasan Korsan Koyu’na doğru yola çıkmadan önce bölgenin ücretsiz bir kamp alanı olduğunu bilerek hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Market

Su bağlantısı

Ağaçlık alan

Tuvalet