Kleopatra Plajı Kamp Alanı

Kleopatra Plajı Kamp Alanı
4,50

--

--

Alanya / Antalya


Hakkında

Kusursuz bir kumsalda büyüleyici kamp tatili için rotanızı Kleopatra Plajı’na çevirebilirsiniz. Alanya ilçe merkezinde bulunan plaj, pürüzsüz kumsalı ve akvaryumu andıran masmavi deniziyle gören herkesi büyülemeyi başarıyor. Özellikle Kleoparta Plajı’nın muhteşem güzelliği merkezi konum avantajıyla birleşince de yaz sezonu boyunca sayısız misafiri ağırlamayı başarıyor. Plajın merkezi konumu ulaşımda türlü alternatifleri de geçerli kılıyor. Dolayısıyla plaja gelirken hem özel araç hem de toplu taşıma araçlarını kullanabiliyorsunuz. Alanya ilçe merkezine ulaştıktan sonra plaja yürüyerek de gelebilirsiniz. Çevrede özel aracınızı park edebileceğiniz ücretli otopark alanları da bulunuyor. Çevre ilçelerden gelirken toplu taşımayı kullanacaksanız da Alanya istikametine doğru giden düzenli minibüs seferlerini tercih edebilirsiniz. 

Cennetten bir köşeyi anımsatan Kleopatra Plajı’nın sahil kesiminde çadır kampı kurmak biraz zor olabilir. Ancak çadır kurabilmek için plajın iç kesimlerinde muhteşem noktalar bulunuyor. Bu sayede gürültüden uzak bir bölgede sakince çadır kampı yapabiliyorsunuz. Tatilcilerin uğrak noktası Kleopatra Koyu herhangi bir özel işletmeye ait değil. Bu nedenle kamp alanında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tesis bulunmuyor. Ancak plajın merkezi konumu sayesinde çevrede büfe ve market gibi olanaklara kolayca ulaşabiliyorsunuz. Aynı zamanda plajın giriş noktasında su ihtiyacınızı karşılamak üzere bir tatlı su kaynağı sağlayan çeşme de bulunuyor. Bu sayede birçok ihtiyacınızı ücretsiz kamp alanı çevresinden karşılayabiliyorsunuz. Kamp yaparken tuvalet ve duş gibi ihtiyaçlarınız için de çevrede bulunan ücretli plaj bölgelerinin hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Ormana yakın bir konumda bulunan Kleopatra Plajı Kamp Alanı çevresinden yakacak odunlar toplamak da mümkün. Topladığınız odunları plaj çevresine getirerek sevdiklerinizle vakti geçirebileceğiniz kamp ateşi yakabiliyorsunuz.

Merkezi konum avantajı ve benzersiz güzelliğiyle görenleri kendine hayran bırakan Kleopatra Plajı’nda gününüzü değerli kılacak birçok aktivite imkânı mevcut. Gün içerisinde Akdeniz’in muhteşem denizinde yüzme, trekking ya da olta balıkçılığı yapabiliyorsunuz. Ormanın derinliklerinde tertemiz bir oksijenle vücudunu yenilemek için de trekking ya da bisiklet sürüşü yapabilirsiniz. Plajın merkezi konumunu avantaja çevirmek için de şehrin tarihini ve kültürünü keşfedeceğiniz geziler planlayabilirsiniz. Kleopatra Plajı’na doğru yola çıkmadan önce bölgenin ücretsiz bir kamp alanı olduğunu bilmeli ve hazırlıklı gelmelisiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Aile kamp alanı

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Plaj

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Market

Sıcak su

Ortak oturma alanı

Restoran

Masalar ve banklar

Su bağlantısı

Wifi

Ağaçlık alan

Otopark

Tuvalet

Duş