Kısır Dağı Kamp Alanı

Kısır Dağı Kamp Alanı
4,70

--

--

Gölbelen/Çıldır/Ardahan


Hakkında

Doğu Anadolu’da kamp yapabileceğiniz en yüksek rotalardan biri Kısır Dağı. Ardahan’ın Çıldır ilçesinde yer alan Kısır Dağı, bölgenin en önemli doğal mirasları arasında sayılıyor. Şehir merkezine yaklaşık 44 dakikalık sürüş mesafesi bulunan Kısır Dağı oldukça geniş bir düzlüğe sahip. Dolayısıyla özel araçla ulaşabileceğiniz Kısır Dağı’nda dilediğiniz noktaya çadır kurarak kamp yapabilirsiniz. Aynı zamanda bölgenin elverişli ulaşım rotası sayesinde giderken karavanı da tercih edebilirsiniz. Kısır Dağı’nda kamp yaparken dağlardan gelen büyüleyici bir atmosferin tadını çıkarırken eşsiz bir manzaraya tanıklık edebileceksiniz. Dolayısıyla büyükşehrin yorucu gürültüsünden uzaklaşıp kısa süreli inzivaya çekilmek için Kısır Dağı Kamp Alanı’nı tercih edebilirsiniz.

Doğu Anadolu’nun güzide yapısı Kısır Dağı Kamp Alanı’nda mevsim fark etmeksizin yoğun bir ziyaretçi akınına rastlamak mümkün. Üstelik Kısır Dağı’nın yaz-kış ayrı güzelliğe sahip olduğunu söyleyebiliriz. Yaz ve bahar mevsiminde Kısır Dağı’nın eteklerinde rengarenk çiçeklerin arasında kamp yapabilir ya da dağın tepesinde muhteşem Çıldır Gölü manzarasını izleyebiliriz. Kış geldiğinde ise dağların bembeyaz kar örtüsünü bir fırsat bilerek fotoğrafçılık yapabilir ya da tırmanış ve dağcılık gibi faaliyetlere katılabilirsiniz. 3197 metre rakım seviyesine sahip Kısır Dağı, tamamıyla doğal bir oluşum olması sebebiyle özel bir işletmeye sahip değil. Dolayısıyla Kısır Dağı Kamp Alanı’na gittiğinizde kamp süresi boyunca ihtiyaç duyacağınız birçok ekipmanı da yanınızda götürebilirsiniz. 

Doğaseverlerin vazgeçilmez inziva rotası Kısır Dağı Kamp Alanı’nda deneyimlemeniz gereken birçok aktivite imkânı bulunuyor. Dağın çevresinde keyifli vakitlere imza atmak için doğa yürüyüşü, gezi ya da fotoğrafçılık yapabilirsiniz. Aynı zamanda kış kampını anlamlı kılacak tırmanış ve dağcılık gibi faaliyetlere de katılabilirsiniz. Kısır Dağı’na doğru yola çıkmadan önce bölgenin Doğu Anadolu iklimine sahip olduğunu göz önünde bulundurarak kar yağışına dayanıklı ekipmanlar edinmelisiniz. Bunun için yanınızda 4 mevsime dayanıklı çadır, eksi derecelere uyumlu uyku tulumu ve cep sobası gibi eşyalar getirebilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

-8°/-14° C

Clouds

Çar (21.Şub)

-7°/-11° C

Clouds

Per (22.Şub)

-7°/-15° C

Snow

Cum (23.Şub)

-8°/-15° C

Clouds

Cmt (24.Şub)

-10°/-19° C

Clear

Paz (25.Şub)

-13°/-16° C

Snow

Pzt (26.Şub)

-12°/-13° C

Snow

Sal (27.Şub)

-9°/-12° C

Snow

Çar (28.Şub)

Aktiviteler

Tırmanış
Kültür
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Göl kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Yakacak odun

Ağaçlık alan