Kırkevler Plajı Kamp Alanı

Kırkevler Plajı Kamp Alanı
4,10

--

--

Hisar, Didim/Aydın


Hakkında

Didim’in denize girilebilecek en güzel noktalarından biri de Kırkevler Plajı. El değmemiş bir doğaya sahip plaj özellikle piknikçiler ve çadır kampı yapanlar tarafından tercih ediliyor. Kırkevler Plajı, diğer popüler beldelerin aksine çok daha sessiz ve sakin bir atmosfere sahip. Bu özellik bir de benzersiz bir doğa harikasıyla birleştiğinde her kampçıya unutulmaz birçok anı vadetmeyi başarıyor. Didim Kırkevler Plajı Kamp Alanı’na özel araçla kolayca ulaşım sağlanabiliyor. Öncelikle Didim’den yola çıkıp Mavişehir istikametine doğru ilerlemeniz gerekiyor. Ardından Kıray Caddesi’ne doğru gidip iç kısımlara yönelmelisiniz. Ücretsiz Kırkevler Plajı, iç kısımlarda bir koyun içerisinde bulunuyor. Plaja geldikten sonra çadırı kurduğunuz gölgelik bir alan bulabiliyorsunuz. Aracınızı da güvenle çadır yanına park edebilirsiniz.

Kırkevler Plajı’na gelişte yolun biraz problemli olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla gelirken aracı yavaş ve dikkatli kullanmalısınız. Ancak plajın muhteşem doğa manzarasının gelirken kat ettiğiniz tüm meşakkate değeceğini söyleyebiliriz. Kırkevler Plajı çevresinde herhangi bir işletme ya da tesis bulunmuyor. Bu nedenle havlu, yiyecek ve atıştırmalık gibi ihtiyaçları gelirken yolda temin etmenizi tavsiye ediyoruz. Kırkevler Plajı’nın yumuşacık bir kumu ve sahile uzanan berrak denizi dikkat çekiyor. Ancak bölgenin aldığı rüzgârla denizin dalgalı olabileceğini söylemeliyiz. Bu durum özellikle çocuklu ailelerin dikkatli olmasını gerektirebilir. Dalgalı bir deniz yüzme ve dalış için türlü zorluklar çıkarsa da yaz sıcağında ferahlamanız için harika olacaktır.

Ücretsiz Didim Kırkevler Plajı’nda rüzgâr her zaman çok şiddetli değil. Özellikle sabah vakitlerinde rüzgârsız bir denizde yüzmenin keyfini çıkartabiliyorsunuz. Denizin yanı sıra misafirleri cezbeden bir diğer özellik de alabildiğine yemyeşil bir doğa. Gözlerinizi alamayacağınız doğada trekking yapabilir ve böylece vücudunuzu dinç tutabilirsiniz. Gördüğünüz doğa güzellikleri ve günbatımını ölümsüz hâle getirmek için de fotoğraf makinesi bulundurmanızı öneririz. Didim Kırkevler Plajı Kamp Alanı’na doğru yola çıkmadan önce bölgenin işletmeye bağlı olmadığını unutmamalısınız. Dolayısıyla çadır kampı için plaja hazırlıklı gelmelisiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan