Killik Koyu Halk Plajı Kamp Alanı

Killik Koyu Halk Plajı Kamp Alanı
4,10

--

--

Bademli Mh, Bademli 1. Sk No:214, Dikili/İzmir


Hakkında

Türkiye’nin Maldivleri olarak anılan Killik Koyu’nda büyüleyici bir kamp yapabilirsiniz. İzmir’in Dikili ilçesinde bulunan Killik Koyu, adeta parlayan güzellikte denizi ve yumuşacık kumsalıyla görenleri kendine hayran bırakmayı başarıyor. Üstelik denizin berrak dokusuyla bütünleşen dalgasız yapısı çocuklu aileler tarafından da tercih edilmesini sağlıyor. Killik Koyu’na gelişte kendi aracınızın yanı sıra toplu taşımaları da kullanabiliyorsunuz. Kolay ulaşım imkânı sayesinde kamp alanına giderken zorluk çekmediğiniz gibi vardığınız anda da tarifi imkânsız bir güzellikle karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Killik Koyu Kamp Alanı’na özel araçla gidecekseniz öncelikle Dikili’ye varmanız gerekiyor. Ardından Bademli Yolu Caddesi üzerinden devam etmelisiniz. Bademli 40. Sokak yönünde sola ve ardından sağa döndüğünüzde kısa süre içerisinde ücretsiz koya ulaşabilirsiniz. Killik Koyu’na gelirken toplu taşıma kullanacaksanız da Dikili’den Bademli istikametine giden araçları tercih edebilirsiniz.

Adeta Maldivler’de bir tatili anımsatan Killik Koyu bembeyaz bir kayaç yapısına sahip. Doğal kayaçların mucizevi özelliği sayesinde killeri yüzünüze sürerek şifa bulabilirsiniz. Doğanın sayısız mucizesini yansıtan Killik Koyu’nda çadır ile kamp yapabilirsiniz. Ücretsiz çadır kampı yapabileceğiniz Killik Koyu herhangi bir özel işletmeye bağlı değil. Bu nedenle ihtiyaçlarınızı karşılamak için çevrede bulunan ücretli olanaklara başvurabiliyorsunuz. Koyun çevresinde yer alan işletmelerden belirli bir ücret karşılığında wc, duş, soyunma kabini, restoran, büfe, elektrik ya da internet bağlantısı gibi hizmetleri alabilirsiniz. Denize girerken farklı özel plajları tercih etmek isterseniz de yan tarafta bulunan özel plajda belirli bir ücret karşılığında hem hizmet alabilir hem de şezlong ve şemsiye gibi olanaklardan faydalanabilirsiniz. Doğa yaşamına uyum sağlamak isterseniz de Killik Koyu’nun ücretsiz kamp alanında vakit geçirebilirsiniz.

Bir doğa harikasına şahit olacağınız Killik Koyu’nun denizi hayran kalacağınız bir berraklığa sahip. Üstelik temiz dokusuyla birleşen dalgasız yapısı çocuklu ailelerin soru işaretlerini de ortadan kaldırıyor. Bu sayede bölgede hem dalış hem de yüzme gibi aktivitelerin keyfini çıkartabiliyorsunuz. Aynı zamanda doğanın muhteşem oksijeniyle bütün hâline gelmiş bölgede trekking, bisiklet sürüşü ve gezi gibi aktivitelere de vakit ayırabilirsiniz. Killik Koyu’nda şahit olacağınız birçok doğa harikasını ölümsüz hâle getirmek için fotoğraf makinesi taşımanızı tavsiye ederiz. Killik Koyu çevresinde ücretli işletmeler olsa da ücretsiz bir kamp yapmak isterseniz ihtiyaçlarınız için hazırlıklı gelmenizi öneririz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Aile kamp alanı

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Plaj

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Market

Sıcak su

Soyunma Dolapları

Ortak oturma alanı

Restoran

Masalar ve banklar

Su bağlantısı

Wifi

Ağaçlık alan

Otopark

Tuvalet

Duş