Kilimli Koyu Kamp Alanı

Kilimli Koyu Kamp Alanı
3,90

--

--

Bucaklı, Şile/İstanbul


Hakkında

Tatilde dinlenirken muhteşem doğayı keşfedeceğiniz bir kamp alanı arıyorsanız Kilimli Koyu’nu tercih edebilirsiniz. Şile merkeze yaklaşık 45 km’lik bir mesafede yer alan Kilimli Koyu kamp alanı kamp severlere unutulmaz birçok anı vadediyor. Kamp alanına ulaştıktan sonra çadırınızı kurup dinginleştirici bir huzurun keyfini çıkartabilirsiniz. Üstelik sezon boyunca kampçılar tarafından ilgi gören Kilimli Koyu İstanbul merkeze de yaklaşık 100 km’lik bir mesafede yer alıyor. Bu sayede şehirden bunaldığınız anda kaçamak yapabileceğiniz huzurlu bir kamp alanı sunuyor. Kilimli Koyu’na gelmek isterseniz Şile Ağva’ya giden toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Üstelik bölgeye özel aracınız ile de kısa sürede ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kilimli Koyu’na geldiğiniz anda tesisleri geçerek patika yolunu takip edebilir ve birden çok ücretsiz kamp alanına ulaşabilirsiniz. Kamp yaparken bölgede dikkat etmeniz gereken konulardan biri şiddetli rüzgârlar. Kamp alanı çevresinde bir anda şiddetli rüzgârlar çıkıp çadır kampını zorlaştırabiliyor. Ani rüzgâr tehlikesinden kaçınmak için çadırınızı olabildiğince sağlam kurmalısınız. Aynı zamanda kamp alanına doğru yola çıkmadan önce kalacağınız süre boyunca aktif rüzgâr seviyesini kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Ücretsiz çadır kampı yapabileceğiniz Kilimli Koyu’nda herhangi bir özel işletme bulunmuyor. Ancak günlük ihtiyaçlarınızı çevrede bulunan sahil işletmelerinden karşılayabilirsiniz. 

Kilimli Koyu kamp alanına adım attığınız andan itibaren adeta muhteşem bir manzara karşısında mest oluyorsunuz. Unutulmaz bir manzaraya denk gelmişken mutlaka fotoğraf makinesi ile anıları ölümsüzleştirmenizi tavsiye ederiz. Üstelik bölgede ruhunuzu dinlendirebileceğiniz bir yoga yapabilir ya da kitap okuyabilirsiniz. Fiziksel aktiviteleri denemek isterseniz de rüzgârın çok aktif olmadığı günlerde yüzme ve dalış yapabilirsiniz. Kilimli Koyu’nda kamp için çadırınızı kurduktan sonra ani rüzgârlara karşı dikkatli olmanızı öneririz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Aile kamp alanı

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Ağaçlık alan