Kilimli Gölü Kamp Alanı

Kilimli Gölü Kamp Alanı
4,80

--

--

Soğukpınar, Osmangazi/Bursa


Hakkında

Bursa’da kış kampı için tercih edilen popüler rotalardan biri de Kilimli Gölü. Yaz kış fark etmeksizin büyüleyici doğasıyla her göreni kendine hayran bırakan Kilimli Gölü, Marmara Bölgesi’nin en yüksek noktalarından biri olma özelliğine sahip. Uludağ zirvesinden önceki rotalardan biri olan Kilimli Gölü, yaz sezonlarında bile dondurucu bir soğukluğa sahip olabiliyor. Bu nedenle özellikle dağ sporlarına gönül veren ve kış kampını sevenler tarafından tercih ediliyor. Kilimli Gölü Kamp Alanı’na gelmek için aracınızı belirli bir noktada bırakıp kalan yolu yürüyerek devam etmeniz gerekiyor. Dolayısıyla Kilimli Gölü Kamp Alanı’na ulaşım toplu taşımayla da sağlanamıyor. Dilerseniz Kilimli Gölü Kamp Alanı’na geldikten sonra çadırınızı istediğiniz noktaya kurabilir ya da Uludağ zirvesine doğru tırmanışı devam ettirebilirsiniz. Hangi noktada olursanız olun yemyeşil bir doğaya serilmiş bembeyaz kar örtüsüyle adeta rüyada hissedeceğinizi söyleyebiliriz.

Macera severlerin kış sezonu boyunca uğrak noktası olan Kilimli Gölü Kamp Alanı’na yeme-içme ve ekipman konusunda hazırlıklı gelmeniz gerekiyor. Kilimli Gölü çevresinde ihtiyaçlarınızı satın alabileceğiniz herhangi bir tesis mevcut değil. Bu nedenle yanınızda dayanıklı besinler getirdiğinizde kamp süresi boyunca aradığınız konforu bulabilirsiniz. Ayrıca rakımı oldukça yüksek göl çevresinde wc, elektrik ya da duş gibi alanlar da mevcut değil. Bu ihtiyaçlar noktasında da profesyonel kamp tecrübelerine başvurabilirsiniz. Kilimli Gölü Kamp Alanı’nda rakım yüksekliği nedeniyle telefon sinyalinde düşüşler ortaya çıkabilir. Dolayısıyla kamp alanına gelmeden önce tanıdıklarınız için bir konum bildiriminde bulunarak daha konforlu bir kış kampı yapabilirsiniz.

Kilimli Gölü Kamp Alanı’nı mevsim fark etmeksizin tercih ettiğiniz her zaman diliminde soğuk bir havayla karşılaşabiliyorsunuz. Bu nedenle -10 dereceye kadar dayanıklı uyku tulumu, mevsim çadırı ve cep sobası bulundurmanız gerekiyor. Ayrıca Kilimli Gölü’nün elverişli konumu sayesinde dağcılık ve trekking gibi aktivitelere de vakit ayırma şansı yakalayabilirsiniz. Büyüleyici bembeyaz kar örtüsü, tertemiz atmosferi ve kış kampına elverişli yapısı sayesinde Kilimli Gölü Kamp Alanı’nın sizin için vazgeçilmez bir rota olacağını söyleyebiliriz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Tırmanış
Rahatlama
Gezi
Kayak
Doğada Yürüyüş

Genel

Kamp ateşi yakılabilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Göl kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan