Kılıçkaya Barajı Kamp Alanı

Kılıçkaya Barajı Kamp Alanı
4,50

--

--

Şebinkarahisar/Giresun


Hakkında

Karadeniz iklimini hissederken huzurlu bir kış kampı yapabileceğiniz rotalardan biri de Kılıçkaya Barajı. Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde yer alan Kılıçkaya Barajı, büyüleyici havası ve muhteşem doğasıyla yılın her mevsimi sayısız ziyaretçi için bir kaçış noktası oluyor. Üstelik dağlardan gelen tertemiz bir oksijen sayesinde baraj çevresinde kamp yaparken dinç bir vücuda sahip olabilirsiniz. Şehir merkezine 185 km’lik bir mesafeye sahip Kılıçkaya Barajı’na ulaşım merkezden özel araçla kolayca sağlanabiliyor. Şehir merkezine en uzak konuma sahip doğal alanlar arasında gösterilen Kılıçkaya Barajı Kamp Alanı’nda kafa dinleyerek huzur bulabileceğiniz verimli vakitler geçirebilirsiniz.

Giresun’un kaçış rotası Kılıçkaya Barajı’nda yıl boyu balıkçılık yapılıyor. Ayrıca bölge santrallerinde elektrik üretimi yapılarak bölgenin genel elektrik ihtiyacının büyük bir bölümü barajdan karşılanıyor. Özellikle elektrik kaynağına ilişkin ülkemize sağlamış olduğu yoğun desteklerle büyük bir öneme sahip Kılıçkaya Barajı’nın unutulmaz bir doğal güzelliği de mevcut. Ücretsiz çadır ve karavan kampı yapabileceğiniz baraj çevresinde benzersiz bir doğa güzelliğine tanık olabilirsiniz. Aynı zamanda büyük dağlardan gelen esintilerle Karadeniz’in temiz atmosferine şahit olabilirsiniz. Kılıçkaya Barajı’nın sert Karadeniz soğukları nedeniyle kış kampı için uygun olmadığını düşünen sayısı fazla olsa da kaliteli bir kış kampı ekipmanıyla bölgede huzurlu bir deneyim yaşayabilirsiniz. Kış mevsimine dayanıklı çadır ve eksi derecelere uygun uyku tulumuyla barajın çevresinde ev sıcaklığını bile hissedebilirsiniz. Özellikle kış kampı için sakin ve bakir doğaları arıyorsanız Kılıçkaya Barajı’nı mutlaka ziyaret edebilirsiniz.

Kılıçkaya Barajı Kamp Alanı çevresinde trekking ve olta balıkçılığı gibi faaliyetler yapılıyor. Ayrıca bölgede yaban hayatı aktif olduğu için yaz sezonunda safari gibi eğlenceli deneyimler de yaşayabilirsiniz. Baraj çevresinde özel bir tesis bulunmadığı için ihtiyaçlarınızı gelirken şehir merkezinden temin edebilirsiniz. Ayrıca Kılıçkaya Barajı Kamp Alanı’nda sıcak kalmak için kontrollü olmak şartıyla kapsamlı bir kamp ateşi de yakabilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

27°/20° C

Clouds

Çar (24.Nis)

29°/20° C

Clouds

Per (25.Nis)

16°/16° C

Rain

Cum (26.Nis)

28°/15° C

Clouds

Cmt (27.Nis)

28°/15° C

Clouds

Paz (28.Nis)

Aktiviteler

Rahatlama
Gezi
Balık Tutma
Bisiklet
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Nehir kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Yakacak odun

Ağaçlık alan