Keşiş Dağı Kamp Alanı

Keşiş Dağı Kamp Alanı
4,60

--

--

Esendoruk/Çayırlı/Erzincan


Hakkında

Erzincan’da heybetli bir dağın gölgesiyle kış kampı yapabileceğiniz rotalardan biri de Keşiş Dağı. Erzincan’ın Çayırlı ilçesi sınırlarında bulunan Keşiş Dağı’nın şehir merkeziyle arasında yaklaşık 120 km’yi bulan bir mesafe mevcut. Çayırlı’nın Esendoruk bölgesinde bulunan doğal güzellik Keşiş Dağı genellikle piknik ve kampçılık için tercih ediliyor. Ancak büyülü bir oksijenle buluşacağınız Keşiş Dağı’na ulaşım yalnızca dağ eteklerine kadar araçla sağlanıyor. Ücretsiz çadır kampı kurabileceğiniz Keşiş Dağı’na özel araçla gelirken bir noktada park edip kalan yolu trekking yaparak devam edebilirsiniz. Keşiş Dağı’nda karavanla kamp yapma imkânınız olmasa da daha aşağı bölgelerde konaklayabilirsiniz.

Keşiş Dağı Kamp Alanı’nda Erzincan’ın en güzel günbatımı manzarasına şahit olma imkânınız bulunuyor. Ayrıca çok fazla kişi tarafından bilinmeyen Keşiş Dağı’nda gürültüden uzak kalarak dinlendirici bir kamp yapabilirsiniz. Bölgenin muhteşem manzarasıyla birlikte doğal dokusu hem tırmanış hem de trekking gönüllüleri tarafından ziyaret edilmesini sağlıyor. Bu sayede dağın eteklerinde tertemiz bir atmosferi keşfederek kamp yapabilir ya da çeşitli doğa sporlarını deneyimleme imkânı bulabilirsiniz. Keşiş Dağı’nda kamp yapacak kampçılar ya da doğa severlerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir tesisleşme mevcut değil. Bu nedenle kamp süresi boyunca ihtiyaç duyacağınız malzemeleri yanınızda getirmelisiniz. 

Yıl boyu sahip olduğu farklı güzelliklerle kendine hayran bırakan Keşiş Dağı Kamp Alanı’nda yaban hayatı oldukça aktif. Bu nedenle dağın eteklerinde kalırken dikkatli olmanızda fayda var. Hazırlıklı ve dikkatli olduğunuz sürece konforlu bir çadır kampı yapabileceğiniz Keşiş Dağı Kamp Alanı’nda trekking, gezi, tırmanış, fotoğrafçılık ya da piknik gibi aktivitelere vakit ayırabilirsiniz. Aynı şekilde bol oksijenli bir doğada kendinizle yalnız kalabilmek için yoga ve meditasyonu deneyimleyebilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Tırmanış
Kültür
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan