Keşiş Bahçesi Kamp Alanı

Keşiş Bahçesi Kamp Alanı
4,20

--

--

Yukarıtavla/Doğubayazıt/Ağrı


Hakkında

Doğayı tanırken tarihi güzellikleri keşfedebileceğiniz gözde rotalardan biri de Keşiş Bahçesi. Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesi ve İshakpaşa Sarayı’nın yer aldığı tepenin hemen altında bulunan Keşiş Bahçesi, heybetli görüntüsüyle adeta rüyayı andıran bir geziye çıkmanızı sağlıyor. Doğanın içerisinde büyük ve yemyeşil bir noktada kurulan Keşiş Bahçesi’nin şehir merkeziyle arasında 7 km’yi bulan bir mesafe mevcut. İshakpaşa Sarayı yolu üzerinde sol tarafta kalan meşhur bahçeye saray istikametine giden toplu taşıma araçlarıyla ulaşmak mümkün. Ayrıca Doğubayazıt ilçesinden İshakpaşa Sarayı tabelalarını takip ederek özel araçla da Keşiş Bahçesi’ne ulaşabilirsiniz. 

Tarihi yaklaşık 16. Yüzyıl vaktine dayanan Keşiş Bahçesi, 16. yüzyılda “Kerem ile Aslı” hikâyesinin geçtiği ve Kerem’in Aslı’yı görebilmek için bu dağları aştığı meşhur bölge olarak biliniyor. Tarihin tozlu sayfalarında meşhur hikâyesiyle yer bulmayı başaran Keşiş Bahçesi’nde her mevsim yerli ve yabancı ziyaretçilere rastlamak mümkün. Günümüzde oldukça bakımlı bir bahçe olan Keşiş Bahçesi’nde Doğubeyazıt’ın görünmeyen doğal güzellikleriyle birlikte yöre kültürünü keşfedeceğiniz eşsiz kalıntılara sahip. Küçük bir ücret karşılığında giriş yapabileceğiniz bahçede gezebilir, yürüyüş yapabilir, doğayı keşfedebilir ve restoranda yemek yiyebilirsiniz. Bahçeyi küçük bir ücret karşılığında turlayıp wc ve elektrik gibi önemli ihtiyaçlarınızı giderdikten sonra dışarıda çadır kurabileceğiniz düzlükler bulabilirsiniz. Dolayısıyla Keşiş Bahçesi Kamp Alanı’nın sizin için tarihi, kültürel ve doğayı keşfedeceğiniz unutulmaz vakitler sunacağını söyleyebiliriz.

Yemyeşil bir doğanın sakinliğinden güç almış Keşiş Bahçesi Kamp Alanı’nda huzurlu vakit geçirebileceğiniz ve uzun yürüyüşler yapabileceğiniz patikalar mevcut. Dolayısıyla bahçede tarihi bir gezi gerçekleştirirken doğanın armağanlarına da göz atabilirsiniz. Doğu Anadolu’nun sıcaklarından kaçmak ya da bembeyaz kar örtüsü arasında kış kampı yapmak için yılın her sezonu Keşiş Bahçesi Kamp Alanı’nı tercih edebilirsiniz. Ücretsiz çadır kampı için bölgeye kışın gelecekseniz Ağrı’nın soğuklarını hesaba katarak kapsamlı bir hazırlık yapmalısınız.

 

foto 1: andrei pilbert - kasım 2019, foto 2: zafer ylmam - eylül 2019, foto 3: tzx armand - mart 2022, foto 4: sinan Doğan - mayıs 2013, foto 5: zafer ylmam - eylül 2019, foto 6: sinan doğan - mayıs 2013


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Suya erişim

Karavan park alanı

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Ağaçlık alan

Tuvalet