Kelebekler Vadisi Kamp Alanı

Kelebekler Vadisi Kamp Alanı
4,50

--

--

Uzunyurt, Fethiye/Muğla

Özel işletme


Hakkında

Macera dozu yüksek ve özgür ruhlara hitap eden bir kamp tatili deyince ilk akla gelen noktalardan biri Kelebekler Vadisi’dir. Bölge özellikle kamp sezonunda sırt çantasını takıp gezen kamp severlerin gözdesi hâline gelmiştir. Muğla’nın Fethiye ilçesi ve Faralya Köyü mevkinde bulunan Kelebekler Vadisi kamp alanı yemyeşil bir doğa içerisinde bulunan hırçın şelalesiyle görenleri adeta hayran bırakmayı başarıyor. Bölgenin çevresinde bulunan yüksek dağların bütünleşmiş olduğu yemyeşil bir doğa adeta görsel şölen zevki sunuyor. Kamp alanı çevresinde bitki popülasyonu oldukça yüksek iken 80’den fazla kelebek türü olduğu biliniyor. Bölgenin muhteşem manzarası ve canlı çeşitliliğiyle kendinizi adeta bir rüyada hissedebileceksiniz.

Kelebekler Vadisi kamp alanı çevresinde konforlu bir çadır konaklaması sunacak birden çok düzlük alan bulunuyor. Arzunuza göre çadırınızı düzlük alan ya da bembeyaz kumların berrak denize uzandığı sakin sahil şeridine kurabilirsiniz. Kelebekler Vadisi kamp alanı çevresinde konaklama ücreti yaklaşık 90 TL. Bölgeye geldiğiniz andan itibaren görevliye konaklama ücretini tahsil etmeniz gerekir. Ancak tesiste sunulan konaklama ücretine hiçbir hizmet dâhil değildir. Bölgede yeme-içme gibi şahsi ihtiyaçlarınızı kendiniz karşılamanız gerekir. Bölgede konaklarken yiyecek ihtiyaçlarınız için yolda dayanıklı besinler satın alabilir ya da sosyal tesislerin restoran ve büfe hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Kelebekler Vadisi’ne ulaşımınızı deniz ya da kara yolu ile sağlayabilirsiniz. Bölgeye deniz yolu ile ulaşım sağlarken Ölüdeniz’den kalkan ve yaklaşık 20 dakika süren teknelere ortalama bir ücret karşılığında binebilirsiniz. Kara yolu ile ulaşım sağlamak isterseniz de Fethiye otogarından Faralya minibüslerine binebilirsiniz. Ardından Kelebekler Vadisi’nin zirvesinde inip kumsala yürüyerek devam etmeniz gerekir. Kamp alanına vardıktan sonra birbirinden farklı aktiviteleri de deneyebilirsiniz. Vadide yapabileceğiniz aktiviteler; doğa yürüyüşü, yüzme, dalış, tekne turu, gezi ve rahatlama olarak sıralanır. Bu sayede hem beden hem de ruhunuzu dinlendireceğiniz keyifli bir kamp tatili geçirebilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

29°/22° C

Clouds

Çar (24.Nis)

23°/18° C

Clouds

Per (25.Nis)

23°/17° C

Clear

Cum (26.Nis)

25°/20° C

Clear

Cmt (27.Nis)

24°/19° C

Rain

Paz (28.Nis)

Aktiviteler

Kültür
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş

Kiralama

Çadır

Genel

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Dağlarda

Kalıcı kamp

Ozel İşletme

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Plaj

Merkezi kamp ateşi

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Market

Sıcak su

Ortak oturma alanı

Restoran

Masalar ve banklar

Su bağlantısı

Wifi

Ağaçlık alan

Tuvalet

Duş