Kefalos Plajı Kamp Alanı

Kefalos Plajı Kamp Alanı
4,40

--

--

Eşelek/Gökçeada/Çanakkale


Hakkında

Adanın denize girebileceğiniz en güzel yerleri arasında Kefalos Plajı bulunur. Berrak deniziyle adeta büyüleyen Kefalos Plajı çevresinde huzurlu bir kamp tatili yapabilirsiniz. Sezon boyunca özellikle Çanakkale ve çevre illeri tarafından Kefalos Plajı’nın berrak suyu ile yumuşak kumları sıklıkla ziyaret edilir. Kolay ulaşım imkânı sayesinde Çökçeada merkezinden bölgeye kısa sürede varabilirsiniz. Özel aracınızla bölgeye geliyorsanız merkezden yola çıktıktan sonra tabelaları takip ederek plaj çevresine varabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isterseniz de merkezden plaja giden minibüs ve otobüsleri kullanabilirsiniz. 

Kefalos Plajı çevresi ücretli kamp yapabileceğiniz birçok işletmeyle çevrelenmiş. Ancak profesyonel kamp tecrübelerinize başvururken ücretsiz bir konaklama tercih ediyorsanız düzlük bölgelere çadırınızı kurabilirsiniz. Aynı zamanda gününüzün büyük bir çoğunluğunu ücretli tesislerin sunmuş olduğu plajda şezlong ve şemsiye imkânlarından faydalanarak geçirebilir ve gün sonunda ücretsiz kamp alanında sakin bir konaklama imkânı bulabilirsiniz. Eksiklerinizi tamamlamadan gelirseniz de bölgede bulunan restoran ve büfelerde yeme-içme gibi temel ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Bölgenin sığ denizi özellikle çocuklu aileler ve yüzmeyi bilmeyenler için konforlu bir yüzme imkânı sunar. Bu sayede günlük aktivitelerinize yüzme ve dalışı da dâhil edebilirsiniz. Aynı zamanda bölgede trekking, bisiklet turu, balıkçılık, gezi ve voleybol gibi etkinlikleri de deneme fırsatı bulabilirsiniz. Bölgede sezonluk ziyaretçiler tarafından rağbet gören yürüyüş parkurları bulunur. Bu parkurlarda adanın muhteşem oksijeninden faydalanarak sağlıklı bir yürüyüş yapabilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

16°/16° C

Clear

Cmt (13.Nis)

16°/17° C

Clear

Paz (14.Nis)

17°/17° C

Clear

Pzt (15.Nis)

18°/16° C

Clouds

Sal (16.Nis)

18°/16° C

Clouds

Çar (17.Nis)

16°/15° C

Rain

Per (18.Nis)

15°/15° C

Rain

Cum (19.Nis)

15°/12° C

Rain

Cmt (20.Nis)

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Plaj

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Market

Sıcak su

Restoran

Su bağlantısı

Ağaçlık alan

Tuvalet

Duş