Kaz Dağları Ücretsiz Kamp Alanı

Kaz Dağları Ücretsiz Kamp Alanı
4,00

--

--

Mehmetalan, Edremit/Balıkesir


Hakkında

Doğanın mucizeleri karşısında büyüleyici bir kampa adım atacağınız eşsiz bölgelerden biri de Kaz Dağları. Heybetli dağların muhteşem atmosferiyle dolan Kaz Dağları, çektiğiniz her nefeste kendinizi biraz daha iyi hissetmenizi sağlıyor. Bu sayede hem fiziksel hem de zihinsel olarak oldukça dinç hissedebiliyorsunuz. Kampçıların vazgeçilmez rotası Kaz Dağları’nda kamp kurabileceğiniz ücretli ve ücretsiz birçok rota mevcut. Bunlardan biri de büyüleyici bir nehrin kıyısına kurulmuş Kaz Dağları Kamp Alanı. İhtiyacınız olan kamp rutininde çizgilerin dışına çıkarken özgür kalmak için ücretsiz Kaz Dağları bölgesini rotaya ekleyebilirsiniz. Çadır kurabileceğiniz kamp alanına ulaşım özel araç, motor ve karavan ile sağlanıyor. Ayrıca burada kalırken yakınında bulunan köye yürüyerek gitme şansına sahipsiniz.

Kaz Dağları Ücretsiz Kamp Alanı’nda normal şartlarda çadır kurmak yasak. Jandarma kamp kurduğunuzu gördüğünde küçük bir meblağ da olsa ceza ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle nehir kenarında bulunan Kaz Dağları Kamp Alanı’nı genellikle piknikçilerin tercih ettiğini söyleyebiliriz. Herhangi bir tesis tarafından işletilmeyen kamp bölgesinde duş, wc ya da mutfak gibi hiçbir olanak bulunmuyor. Ancak yürüme mesafesinde bulunan köy merkezinden birçok ihtiyacınızı kısa sürede karşılayabiliyorsunuz. Bu sayede gün içerisinde ihtiyaçlarınızı giderirken köy merkezini keşfedip yürüyüş ve gezi de planlayabilirsiniz.

Nehir kıyısında huzur bulabileceğiniz Kaz Dağları Ücretsiz Kamp Alanı’nda doğayla iç içe deneyebileceğiniz birçok aktivite mevcut. Nehir kenarında yapacağınız yürüyüş sayesinde kendinizi oldukça dinç ve formda hissedebilirsiniz. Aynı şekilde yeşilin her tonuna şahit olabileceğiniz bir doğada fotoğrafçılık yapabilirsiniz. Ayrıca huzurlu bir nehirde yüzerek günü oldukça keyifli bir hâle getirebilirsiniz. Kaz Dağları Ücretsiz Kamp Alanı’na doğru yola çıkmadan önce bölgenin olanaklar bakımından sınırlı olduğunu bilerek hazırlıklı gitmenizi tavsiye ederiz.


Yorumlar

Ergin
2022 Ara
Ücretli tesislerde yer olmadığı için burada konaklamıştık, 5 gün kaldık, 2 tane ücretli kamp alanının tam arasında piknikçilerin terçih ettiği bir alanmış, fakat kamp için de çok uygun. Kamp ve piknik yasaktır gibi bir tabela var ama çok fazla araba görünce biz de bir bakalım deyip kamp kurmuştuk. Sabah suya girip duş alarak başlıyorduk güne, tuvalet biraz sorun olabilir, yukarı ormana doğru yürümemiz gerekiyordu eş ve çoçuklu kampçılar için pek uygun değil, etrafta ücretli tesisler var onları gitmeden önce arayıp sonrasında gelmek daha doğru. Neyir boyu yukarı ve aşağı doğru yürüyerek ve yüzerek keşif yaptık, uygun bir ayakkabınız varsa tavsiye ederim çok keyifli bir deneyim, yüzmek zorunda kaldığınız bölümler var o yüzden yüzme biliyor olmanız lazım, kayalık bölgeler var bu yüzden ayakkabı önemli, ayakkabısız yürümeyin. Ateş, mangal, orman gezisi yaptık, kaz dağlarını gezdiren turlar var onlara katıldık, 5 gün gayet keyifli geçti. Arkadaş grubu ile gidenler için tuvalet konusunu sorun etmeyecekseniz tavsiye ederim, ayrıca karavan ile de bu alana inebilirsiniz, karavan konaklamasına da uygun (arazi aracı çok daha iyi olur).

Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Nehir)
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Nehir kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Yakacak odun

Ağaçlık alan