Kavran Yaylası Kamp Alanı

Kavran Yaylası Kamp Alanı
4,50

--

--

Yukarışimşirli/Çamlıhemşin/Rize


Hakkında

Kavran Yaylası, şehir karmaşasından uzaklaşarak büyüleyici bir doğayla baş başa kalmanızı sağlıyor. Rize şehir merkezine yaklaşık 92 km’lik mesafede bulunan Kavran Yaylası, Çamlıhemşin ilçesine bağlı büyüleyici bir kamp rotası. İlçeye yaklaşık 19 km uzaklıkta yer alan Kavran Yaylası, Kaçkar dağları eteklerinde 2200 metrelik rakımda konumlanıyor. Dolayısıyla büyüleyici konumu ve bol oksijeniyle yıl boyunca macera severler tarafından sık sık ziyaret ediliyor. Kaçkar dağları üzerinde bulunan Buzul gölleri istikametine doğru giden güzergâh Kavran Yaylası Kamp Alanı’ndan geçiyor. Yol boyunca patikaları takip ederek iki saatlik bir yürüyüş sonunda bölgeye ulaşabilirsiniz. Bir yürüyüş sonunda ulaşmış olduğunuz Buzul Gölleri ve Kavran Yaylası’nda kampçılık çok keyifli olacaktır. 

Yaylacılık faaliyetlerinin yoğun olarak görüldüğü Kavran Yaylası Kamp Alanı’nda ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz özel bir tesis bulunmuyor. Bu nedenle ücretsiz kamp alanına gelirken ihtiyaçlarınız konusunda hazırlıklı olmanızı tavsiye ederiz. Özellikle kış sezonunda soğukluk çok fazla olacağı için yeme-içmenin yanı sıra dayanıklı çadır, eksi dereceye uyumlu uyku tulumu ve ısı kaynağı taşımanızı öneririz. Yaylacılık faaliyetlerinin yoğun olarak görüldüğü Kavran Yaylası Kamp Alanı turistlerin yanı sıra yöre halkı için de bir uğrak nokta. Özellikle yaz ve bahar sezonunda bölgeye gittiğinizde doğal ürünlerle uğraşan pek çok yöre halkına rastlamanız mümkün.

Rize’nin büyüleyici atmosferiyle bezenmiş Kavran Yaylası Kamp Alanı Kaçkar Dağı’na tırmanış yapacak dağcıların uğrak noktası hâline gelmiş. Dolayısıyla bölgeye gittiğinizde tırmanış faaliyetlerine katılarak Kaçkar Dağı’nın meşhur zirvesine ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra özel yürüyüş rotalarıyla bezenmiş Kavran Yaylası Kamp Alanı’nda çadır kampı yaparken trekking faaliyetlerine de ağırlık verebilirsiniz. Kış kampı için Kavran Yaylası’nı tercih edecekseniz yeryüzünden uzakta büyüleyici bir doğa manzarası için fotoğrafçılık yapmanızı tavsiye ederiz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

1°/-3° C

Clear

Çar (28.Şub)

4°/-2° C

Clear

Per (29.Şub)

5°/0° C

Clouds

Cum (01.Mar)

7°/2° C

Clouds

Cmt (02.Mar)

3°/-1° C

Snow

Paz (03.Mar)

2°/-1° C

Snow

Pzt (04.Mar)

4°/0° C

Rain

Sal (05.Mar)

3°/-1° C

Snow

Çar (06.Mar)

Aktiviteler

Tırmanış
Rahatlama
Gezi
Kayak
Doğada Yürüyüş

Genel

Kamp ateşi yakılabilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan