Katrancı Koyu Tabiat Parkı

Katrancı Koyu Tabiat Parkı
4,20

katranci.com.tr

0252 633 ​63 67

Yanıklar Mh. Muğla Cad No:79 Katrancı Koy​u Tabiat Parkı Feth​iye/MU​ĞLA

katranci.mes@gmail.com

Özel işletme


Hakkında

Fethiye’nin görenleri yalnızca büyülemekle kalmayıp unutulmaz anılara sahip olmasını sağlayan Katrancı Koyu Tabiat Parkını mutlaka ziyaret etmelisiniz. Yemyeşil bir doğanın yamaçlarına uzanan akvaryum gibi deniz görenleri adeta kendine hayran bırakıyor. Bölgeye gittiğinizde doğal güzelliklerle büyülenmekle kalmayıp aynı zamanda çadır ve karavan kampı da kurabileceksiniz. Kamp yaparken oksijeni yüksek bir ormanı keşfetmek isterseniz iç kesimlere doğru çadırınızı kurabilirsiniz. Bölgenin sakin ve güvenli yapısı özellikle ailelere de hitap edebilmesini sağlıyor. Dilerseniz yemyeşil bir doğada çadır kurduğunuz unutulmaz bir kamp tatili yapabilir ya da ailenizle mangalın tadını çıkartacağınız benzersiz bir anıya imza atabilirsiniz.

Katrancı Koyu Tabiat Parkı içerisinde günlük ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilmeniz için büfe, restoran ve kafeterya gibi bölgeler bulunuyor. Tesisin sunmuş olduğu imkân sayesinde yorucu ve keyifli bir günün ardından benzersiz tatların keyfini doyasıya çıkartabilirsiniz. Aynı zamanda çadır kampı yapanlar için tesis; elektrik, internet bağlantısı, wc, duş, çeşme, sıcak su, buzdolabı, market ve soyunma kabini gibi imkânlar da sunuyor. Fethiye merkezine 3 km’lik bir mesafede bulunan Tabiat Parkına ulaşım için toplu taşıma ya da özel aracınızı kullanabilirsiniz. Bölgeye özel araçla ulaşım sağlayacaksanız Muğla Yanıklar Yolu üzerinden gelebilirsiniz. Toplu taşıma tercih ediyorsanız da Fethiye ilçe otogarından Göcek istikametine giden minibüslere binerek Katrancı Koyu kavşağında inmeniz gerekiyor. Kalan 1,5 km’lik yolu yürüyerek devam edebilirsiniz.

Tabiat Parkının orman tarafında benzersiz bir oksijeni tadabileceğiniz yürüyüş yolları bulunuyor. Gün içerisinde yürüyüş patikalarını ziyaret ederek keyifli bir trekking yapabilirsiniz. Aynı zamanda bölgede berrak bir denizi doyasıya keşfedeceğiniz olta balıkçılığı, dalış ya da yüzme aktivitesini deneyimleyebilirsiniz. Benzersiz bir doğayı keşfetmek isterseniz de bisiklet sürebilirsiniz. Özel aracınızla geliyorsanız konakladığınız süre boyunca Fethiye’nin tarihi dokusunu keşfedeceğiniz bir gezi yapmanızı da tavsiye ederiz. Ailenizle gittiğiniz Tabiat Parkı’nın özel alanında mangal da yapabileceksiniz. Katrancı Koyu Tabiat Parkı özellikle hafta sonları kalabalık olabilir. Kafa dinleyeceğiniz sakin bir kamp tatili için hafta içini tercih edebilirsiniz. Tesise ilişkin sorularınız için iletişim adreslerini kullanabilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Dağlarda

Kalıcı kamp

Ozel İşletme

Aile kamp alanı

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Plaj

Karavan park alanı

Merkezi kamp ateşi

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Market

Sıcak su

Soyunma Dolapları

Ortak oturma alanı

Buzdolabı

Restoran

Masalar ve banklar

Su bağlantısı

Wifi

Ağaçlık alan

Otopark

Tuvalet

Duş