Kargılı Dere Koyu Kamp Alanı

Kargılı Dere Koyu Kamp Alanı
4,30

--

--

Mavikent, Kumluca/Antalya


Hakkında

Kargılı Dere Koyu’nda doğanın yenileyici atmosferine şahit olabilirsiniz. Ücretsiz piknik ve kamp alanı olarak sıklıkla ziyaret edilen Kargılı Dere Koyu, Adrasan Mavikent sınırları içerisinde bulunuyor. Üstelik koyun denize sıfır konumu ve orman manzarası sayesinde adeta büyüleniyorsunuz. Yaz geldiğinde tatilcilerin akın ettiği Kargılı Dere Koyu’na özel araç ile ulaşım sağlanıyor. Bunun için Adrasan ilçe merkezinden yola çıkıp Kumluca Caddesi’ni takip ederek yaklaşık 20 dakikalık bir sürüş sonunda Kargılı Dere Koyu Kamp Alanı’na ulaşabilirsiniz. Koya giden düz yol biraz engebeli olabilir. Bu nedenle aracınızın altı alçak ise güvenli bir yere park edip kalan yolu yürüyerek devam edebilirsiniz. Arzunuza göre şahsi aracınız ile koyun çevresine de inebilirsiniz.

Doğaseverlerin vazgeçilmez rotası Adrasan Kargılı Dere Koyu Kamp Alanı’na giden yolun çevresinde market ve büfe gibi olanaklar bulunuyor. Dolayısıyla kamp alanına gelirken yolda çeşitli ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Üstelik ücretsiz kamp alanında çeşme, duş ve wc gibi olanaklar da bulunuyor. Ancak yaz sezonunda bölgenin kalabalık olabileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Ormanlık muhteşem bir manzaraya karşı kamp imkânı sunan Adrasan Kargılı Dere Koyu Kamp Alanı’nda ateş yakmaya dair herhangi bir yasak yok. Ancak yine de orman yangınlarından korunmak için temkinli davranmanızı öneriyoruz. Kargılı Dere Koyu’nun denizi kum yerine taşlık bir zemine sahip. Denize girerken ayaklarınızı korumak için yanınızda bir deniz ayakkabısı getirebilirsiniz.

Kargılı Dere Koyu Kamp Alanı’nın taşlık yapısı denize giriş esnasında temkinli olmanızı gerektiriyor. Aniden derinleşme ihtimaline karşı denize girerken çok dikkatli davranmalısınız. Ücretsiz kamp yapabileceğiniz Kargılı Dere Koyu’nda yüzme ve dalışın yanı sıra doğayı keşfedeceğiniz trekking, koşu ya da bisiklet sürüşü de yapabilirsiniz. Aynı zamanda muhteşem atmosferden faydalanıp yoga ve meditasyona da vakit ayırabilirsiniz. Kargılı Dere Koyu’nda yaz sezonu çok fazla sivrisinek olabilir. Bu nedenle yanınızda ilaç ya da kolonya götürebilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Dalış
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Yoga
Balık Tutma

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Yakacak odun

Market

Su bağlantısı

Ağaçlık alan

Tuvalet

Duş