Kargı Yaylası Kamp Alanı

Kargı Yaylası Kamp Alanı
4,90

--

--

Kargı Yaylası, Kargı/Çorum


Hakkında

Çorum’un önemli doğal güzelliği Kargı Yaylası, kampçılığın da gözde rotaları arasında bulunuyor. Çorum’un Kargı bölgesinde yer alan muhteşem doğal güzellik, yerliler tarafından Eğinönü olarak da biliniyor. Büyüleyici bir oksijeni keşfetme şansı bulabileceğiniz Kargı Yaylası’nın Çorum şehir merkezine yaklaşık 135 km’yi bulan bir mesafesi mevcut. Dolayısıyla Kargı Yaylası’na kendi aracınızla yola çıkarak zorlanmadan gelebilirsiniz. Yaz mevsiminde doğanın mucizevi bitki örtüsünü keşfederken kış sezonunu bembeyaz bir rüyaya ayırabileceğiniz Kargı Yaylası tam bir oksijen deposu olarak biliniyor. Dolayısıyla bölgenin geniş yükseltileri sayesinde şehirde bulamayacağınız dinlendirici oksijeni keşfetme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Yılın büyük bir vakti şehrin yorucu rutinleriyle baş başa kalmış herkesin bir kaçış rotası olarak gördüğü Kargı Yaylası’nda ruhen dinlenebileceğiniz bulunmaz fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bölgenin yüksek rotasında yoga yapabileceğiniz gibi huzur ve sessizliği bir fırsat bilerek doğayı keşfetmek için yürüyüşe çıkabilirsiniz. Her yıl farklı bir şenliğe ev sahipliği yapan Kargı Yaylası’nda birbirinden farklı ağaç ve küçük gölet tipleri yer alıyor. Böylece ücretsiz bir çadır ve karavan kampı yaparken saklı kalmış doğal mirasları keşfedebiliyorsunuz. Kargı Yaylası Kamp Alanı’na geldiğinizde çadır ya da karavanınızla büyük ağaçların altında, gölet çevresinde ya da çiçeklerin yanında kamp kurabilirsiniz. Rotanız her ne olursa olsun Kargı Yaylası’nın büyüleyici atmosferiyle kendinizi yenilenmiş hissedebileceksiniz.

Tesisleşmenin bulunmadığı Kargı Yaylası Kamp Alanı’nda kalırken ihtiyaçlar konusunda hazırlıklı gelmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca yeme-içme gibi gıda malzemelerini gelirken yolda da temin edebilirsiniz. Kargı Yaylası Kamp Alanı’nda suya ulaşabileceğiniz bir imkân bulunuyor. Ayrıca bölgede kontrollü ateş yakılabilir mangal alanları, çadır ve karavana elverişli düzlükler bulabilirsiniz. Kargı Yaylası’nda yaz yerine kış kampı için gidiyorsanız bölgenin yükseltilerini göz önünde bulundurarak soğuklara karşı tedarikli olmalısınız.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

15°/7° C

Clear

Pzt (22.Nis)

16°/12° C

Clouds

Sal (23.Nis)

19°/16° C

Clouds

Çar (24.Nis)

22°/10° C

Clouds

Per (25.Nis)

16°/9° C

Clouds

Cum (26.Nis)

18°/10° C

Clear

Cmt (27.Nis)

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Ücretsiz kamp

Kalıcı kamp

Göl kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Suya erişim

Karavan park alanı

Yakacak odun

Su bağlantısı

Ağaçlık alan