Karataş-Kumluk Tabiat Parkı Kamp Alanı

Karataş-Kumluk Tabiat Parkı Kamp Alanı
3,70

karatas.bel.tr/kumluk-ve-tabiat-parki/

(0322) 681 30 45

Yeni, Karataş/Adana

Özel işletme


Hakkında

Karataş-Kumluk Tabiat Parkı Kamp Alanı, Adana’nın Karataş ilçesinde huzur bulabileceğiniz eşsiz rotaların başında geliyor. Birbirinden çeşitli bitki türü ve canlı çeşitleriyle misafirlerine doğa cümbüşü yaşatan tabiat parkında kendinizi oldukça özel hissedebilirsiniz. Yaklaşık 300 dönümlük geniş bir arazi üzerine kurulan Karataş-Kumluk Tabiat Parkı Kamp Alanı, denize sıfır eşsiz bir noktada bulunuyor. Bu sayede yaz tatilinizi denizle oldukça keyifli kılarken ek çok aktiviteyi de deneme şansı bulabilirsiniz. Karataş-Kumluk Tabiat Parkı Kamp Alanı’nın Adana şehir merkezine 2 saat 26 dakika ve Karataş ilçe merkezine yaklaşık olarak 4 dakikalık ulaşım süresi bulunuyor. Bu sayede Karataş ilçe merkezinden araçla Orman Caddesi takip edildiğinde çok kısa bir sürede ulaşım sağlanabiliyor. Ayrıca merkezden yürüyerek 20 dakika içerisinde tabiat parkına ulaşabilmeniz de mümkün. Özel aracın bulunmadığı durumlarda ise Belediye Otobüsü ve Karataş dolmuşlarına binerek tesise kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Karataş-Kumluk Tabiat Parkı Kamp Alanı tesisinde denize sıfır bir doğayı uzun süre keşfedebileceğiniz konaklama alternatifleri bulunuyor. Doğal güzellikleriyle kamp tutkunlarının gözdesi haline gelen tabiat parkında çadırınızı kurarak özgür bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Aynı şekilde tabiat parkının elverişli ulaşım imkânı ve park hizmetleri sayesinde giderken karavanınızı da tercih edebilirsiniz. Son olarak doğayla bütünleşeceğiniz bir kamp tatilinde tercihiniz lüks konaklamadan yana olduğunda tesiste özel inşa edilen bungalow evleri kiralayabilirsiniz. Karataş-Kumluk Tabiat Parkı Kamp Alanı’nda dilediğiniz konaklama birimini seçtikten sonra faydalanabileceğiniz çeşitli hizmetler düşünülmüş. Bu sayede tesiste kalırken restoran, ortak oturma alanı, sıcak su, duş, çocuk parkı, elektrik bağlantısı ve daha pek çok hizmet alternatiflerini bulabilirsiniz. Böylece kamp tatilinizin ilk anından son gününe kadar konforlu bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.

Karataş-Kumluk Tabiat Parkı Kamp Alanı’nın yeşil ve maviyi birleştiren benzersiz doğası pek çok aktivite imkânını da sunuyor. Öncelikle tesisin denize sıfır konumunu bir fırsat bilerek rüzgar sörfü, kano, yüzme, dalış gibi su sporlarını yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra ince kumdan oluşan sahilde oltanızla birlikte balık tutmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca tesiste kalırken Akyatan Lagünü, Balıkçı Barınağı, Fener Burnu, Harbiş Plajı, Dydimae Adaları ve benzeri gezi rotalarını da keşfetme şansınız bulunuyor. Son olarak doğanın temiz atmosferini deneyimlemek için de trekking ve bisiklet sürüşü aktivitelerini tavsiye ederiz. Karataş-Kumluk Tabiat Parkı Kamp Alanı’na doğru yola çıkmadan önce kapsamlı bilgi almak adına iletişim kurabilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Sörf
Kano
Dalış
Bisiklet
Kültür
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga

Kiralama

Bungalow

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Engelli dostu

Köpek kabul edilir

Kalıcı kamp

Ozel İşletme

Gençler için ayrı alan

Aile kamp alanı

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Suya erişim

Plaj

Karavan park alanı

Kimyasal imha noktası

Pişirme olanakları

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Market

Sıcak su

Soyunma Dolapları

Ortak oturma alanı

Çocuk parkı

Buzdolabı

Restoran

Masalar ve banklar

TV bağlantısı

Çamaşır makineleri

Su bağlantısı

Wifi

Ağaçlık alan

Bulaşık yıkama alanı

Otopark

Tuvalet

Duş

Mescid (Bay)