Karakiraz Köyü Kamp Alanı

Karakiraz Köyü Kamp Alanı
3,60

--

--

Karakiraz/Şile


Hakkında

Tatilinizde doğanın mucizelerini keşfederken köy hayatını deneyimlemek isterseniz rotanızı Karakiraz Köyü’ne çevirebilirsiniz. Şile ilçe merkezine yaklaşık 30 km’lik bir mesafede bulunan ücretsiz kamp alanında çadır ve karavan konaklaması yapabiliyorsunuz. Toplu taşıma ve özel araçlar ile ulaşım sağlayabileceğiniz köyün etrafı heybetli yemyeşil ağaçlar ile kaplı. Etrafı ormanlarla çevrili bir bölgede konaklarken hem köy hayatı hem de kampçılık adına farklı deneyimler kazanabiliyorsunuz. Büyükşehir gürültüsünden bunaldığınız zamanlarda köy yaşamına geri dönmeyi arzularsanız kısa bir süre içerisinde Karakiraz Köyü’ne gelebilir ve derin bir nefes alabilirsiniz. 

Karakiraz Köyü’nde çadır ya da karavan kampı yapabileceğiniz bölgeler biraz iç kısımda yer alıyor. Ancak yine de Kurna Plajı’na kısa bir süre içerisinde ulaşabiliyorsunuz. Karakiraz’ın huzurlu atmosferi ve köy yaşamına dair izleri özellikle yaz sezonunda şehirliler tarafından fazlasıyla rağbet görüyor. Üstelik bölge piknik için de sıklıkla tercih ediliyor. Karakiraz Köyü kamp alanında wc, duş ya da çeşme gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz özel bir tesis bulunmuyor. Bu nedenle ücretsiz kamp yaparken birçok ihtiyacınızı kendi imkânlarınızla gidermek zorunda kalabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra yeme-içme gibi temel besin ihtiyaçlarını köy içerisinde bulunan büfe ve marketlerden temin edebilirsiniz.

Karakiraz Köyü'nde çadır ya da karavan parkı yaparken çeşitli aktiviteleri de deneyimleyebilirsiniz. Ormanlık bir alanda kurulmuş kamp alanı çevresinde trekking ve bisiklet sürüşü gibi fiziksel aktiviteler yapabilirsiniz. Aynı zamanda kısa süre içerisinde Kurna Plajı'na giderek yüzme, dalış ya da olta balıkçılığının keyfini çıkartabilirsiniz. Kamp alanına doğru yola çıkmadan önce çevrede herhangi bir işletme olmadığını unutmamalısınız.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Plaj

Karavan park alanı

Yakacak odun

Market

Ağaçlık alan