Karagöl Yaylası Kamp Alanı

Karagöl Yaylası Kamp Alanı
4,60

--

0 533 544 93 27

Mahdumlar, Taraklı/Sakarya

Özel işletme


Hakkında

Adapazarı’nda Karadeniz’in dinlendirici atmosferini keşfedebileceğiniz bir kamp deneyimi için Karagöl Yaylası’nı tercih edebilirsiniz. Sakarya’nın Taraklı sınırları içerisinde bulunan yayla, Mahdumlar Köyü’nde hizmet veriyor. Ormanlık bir alan içerisinde bulunan Karagöl Yaylası’nın çalışmaları özel bir işletme tarafından sürdürülüyor. Bu sayede belirli bir ücret karşılığında büyüleyici bir yaylada kamp yaparken günlük ihtiyaçlarınızı kısa sürede karşılayabiliyorsunuz. Yaklaşık 1150 metrelik bir rakım seviyesine sahip olan Karagöl Yaylası Kamp Alanı’nın Adapazarı şehir merkeziyle arasında 85 km’yi bulan bir mesafe mevcut. Dolayısıyla Adapazarı merkezinden yaylaya yaklaşık 1 buçuk saatte ulaşabileceğiniz gibi Taraklı ilçesinden yarım saatlik bir sürüş süresi sonunda Karagöl Yaylası Kamp Alanı’na gelebilirsiniz. Taraklı’nın incisi Karagöl Yaylası’na ulaşım toplu taşımayla sağlanamıyor. Bu nedenle özel kamp alanına kendi aracınızla gelerek park imkânlarından faydalanabilirsiniz.

Bölgede yaşanan yağışlardan dolayı çukurların su dolmasıyla adını alan Karagöl Yaylası Kamp Alanı’nda farklı alternatifleri keşfederek kamp yapabilirsiniz. Öncelikle bölgede çadırınızı yaylanın düzlüklerine ya da ormanlık alanlara kurabilirsiniz. Bu sayede uyandığınız her sabahı dinlendirici bir atmosfer eşliğinde karşılayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Karagöl Yaylası’na kendi karavanınızla da gelebilirsiniz. Yaylaya ulaşım yolunun son 3-4 km’lik mesafesinde sürüş zorlaştığı için dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Özel bir işletme tarafından geliştirilen kamp alanında tuvalet, lavabo ve mescit gibi olanaklar bulunuyor. Ancak bölgede yemek ve türevi ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz kesin bir çözüm bulunmuyor. Bunun için aralıklı olarak seyyar tezgâh kuran bölge halkını bekleyebilir ya da gelirken hazırlıklı bir şekilde yaylaya gelebilirsiniz.

Karagöl Yaylası Kamp Alanı’nda doğa yürüyüşü ve balıkçılık gibi vakit geçirebileceğiniz pek çok aktivite imkânı bulunuyor. Bunun için öncelikle Kemaller Köyü güzergahından başlayıp yaklaşık iki saatlik bir trekking süresi sonunda Karagöl Yaylası’na ulaşabilirsiniz. Ayrıca yaylanın ortasında bulunan gölet çevresinde olta balıkçılığı yaparak keyifli vakitlere de imza atabilirsiniz. Karagöl Yaylası Kamp Alanı’nda ateş yakmak serbest. Dolayısıyla günlük ihtiyaçlarınızı alarak ateş başında kendi yemeğinizi kolayca hazırlayabilirsiniz. Yaylanın bazı bölgelerinde telefon çekmeyebiliyor. Bu nedenle hazırlıklı gitmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca bölgenin tellerle çevrili güvenli yapısı sayesinde ailenizle birlikte keyifli bir kamp deneyimine imza atabilirsiniz. Karagöl Yaylası Kamp Alanı’na doğru yola çıkmadan önce iletişim kurarak bilgi almanızı tavsiye ederiz.

 

Görseller: 1. Tuna Şükür, 2. İlhami 1434, 3. Bünyamin Açıkgöz, 4. Yusuf Bilgen, 5. Yasin Bey, 6. Ali Zeki Kaya, 7. İsmail Kahraman, 8. İsa Emirdağlıoğlu, 9. Gamze Taştan, 10. Necmi Eruçar, 11. Rotasız Kaptan


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Bisiklet
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Dağlarda

Mini kamp alanı

Kalıcı kamp

Ozel İşletme

Aile kamp alanı

Göl kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Suya erişim

Karavan park alanı

Yakacak odun

Sıcak su

Ortak oturma alanı

Masalar ve banklar

Su bağlantısı

Ağaçlık alan

Tuvalet

Duş

Mescid (Bay)