Karacaköy Plajı Kamp Alanı

Karacaköy Plajı Kamp Alanı
3,80

--

--

Şuayipli, Şile/İstanbul


Hakkında

Doğanın benzersiz mucizelerine tanık olacağınız kamp anıları biriktirmek için Karacaköy Plajı’nı rotaya ekleyebilirsiniz. Şile merkeze 22 km, İstanbul merkeze ise 85 km mesafede bulunan ücretsiz kamp alanı sezon boyunca kampçılar tarafından tercih ediliyor. Yemyeşil bir doğayı keşfetmenizi sağlayan kamp bölgesine özel araç ya da şahsi karavan ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu sayede hem huzurlu bir çadır kampı hem de özgürce karavan konaklaması yapabilirsiniz. Sahile yürüme mesafesi bulunan Karacaköy Plajı kamp alanı özellikle yaz sezonunda tatilciler tarafından tercih ediliyor. Bölgeye adım attığınız andan itibaren doğanın benzersiz manzaralarına şahit olabiliyorsunuz. 

Ücretsiz çadır ya da karavan kampı yapabileceğiniz Karacaköy Plajı’nda hem sahil hem de ormanlık alanda konaklayabiliyorsunuz. Bölgede sessiz ve sakin bir kamp yaparken sizi adeta büyüleyen bir günbatımı manzarasına da şahit olabilirsiniz. Gördüğünüz birbirinden güzel doğa manzarasını ölümsüz hâle getirmek için yanınızda fotoğraf makinesi bulundurmanızı tavsiye ederiz. Karacaköy Plajı’nda günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz wc, elektrik ve çeşme gibi hizmetlerin sağlandığı bir işletme bulunmuyor. Bu nedenle birçok ihtiyacınızı gelmeden temin etmeniz ya da yol üzerinde Karacaköy mevkiinden karşılamanız gerekiyor. Bölgenin ihtiyaç yönünden eksikleri olsa da doğanın mucizelerini keşfedeceğiniz huzurlu ve mutlu bir kamp anısına sahip olacağınızı söyleyebiliriz. Üstelik bölgede akşam vakitlerini keyifli kılan bir kamp ateşini de kontrollü biçimde yakabilirsiniz.

Karacaköy Plajı’nın muhteşem sahilinde vakit geçirirken hem ruhen hem de fiziksel olarak gelişebileceğiniz aktiviteler yapabilirsiniz. Şile’nin hırçın ama bir o kadar da dinginleştirici denizinde yüzme ya da dalış yapabilirsiniz. Aynı zamanda bölgenin yürüyüş parkurunda trekking yapabilirsiniz. Çevreyi keşfedeceğiniz bir geziye çıkarsanız gördüklerinizi ölümsüz kılmak için fotoğraf makinesi getirmenizi tavsiye ederiz. Ücretsiz kamp alanına doğru yola çıkmadan önce bölgede işletme ya da tesisin bulunmadığını bilmeli ve hazırlıklı gelmelisiniz. 


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan