Karaca Yaylası Kamp Alanı

Karaca Yaylası Kamp Alanı
4,20

--

--

Osmancık/Çorum


Hakkında

Doğanın nefes kesici atmosferiyle çok iyi hissedeceğiniz kamp deneyimi sunan bir bölge de Karaca Yaylası. Çorum’un Osmancık ilçe sınırları içerisinde yer alan yemyeşil yaylanın şehir merkeziyle de arazında 65 km’yi bulan bir mesafe mevcut. Sahip olduğu çam ormanı popülasyonuyla büyüleyici bir atmosfere sahip Karaca Yaylası, piknik için gelen aileler ve kampçılığa gönül vermiş gezginler tarafından sık sık ziyaret ediliyor. Bölgenin yemyeşil dokusu ve şehir gürültüsünden uzak dinlendirici atmosferi kampçılara huzurlu bir anı vadediyor. Karaca Yaylası Kamp Alanı’na ulaşabilmek için toprak bir yolu kullanmanız gerekiyor. Dolayısıyla toprak yolu kat ederek muhteşem bir doğayla baş başa kalabilmeniz için özel araçla gelmeniz gerekiyor.

Çorum şehrinin oksijen deposu Karaca Yaylası’nda tesisleşme gerçekleşmemiş. Yaylanın şehre uzak yapısı ve zorlu ulaşım şartları nedeniyle çevresinde de herhangi bir özel tesis bulunmuyor. Bu nedenle piknik ve kamp süresince ihtiyaç duyabileceğiniz birçok malzemeyi gelirken yolda temin etmeniz gerekiyor. Yaylanın tesisleşmeden uzak dokusu bölgenin daha da bakir kalmasını sağlamış. Dolayısıyla Karaca Yaylası Kamp Alanı belirli bir kitle tarafından yılın her sezonu sıklıkla ziyaret ediliyor. Yaylaya yaz ya da bahar sezonunda gitmek için plan yapıyorsanız bölgede yoğun bir sivrisinek ve kara sinek popülasyonu olduğunu bilmelisiniz. Bu nedenle ısırıklardan kaçınmak için giderken yanınızda sinek spreyi ya da losyon götürebilirsiniz. Aynı zamanda yaylanın içerisinde büyük köpeklerle karşılaşmanız da muhtemel. Bu gibi ihtimalleri göz önünde bulundurduğunuzda Karaca Yaylası’nda hem keyif hem de huzur veren bir kamp tecrübesi edinebilirsiniz.

Çorum şehrinin bir kaçış rotası olan Karaca Yaylası’nda yürüyüş patikaları, manzara noktaları ve çadır kamp alanları mevcut. Dolayısıyla elverişli patikalarda trekking yaparken yemyeşil bir doğanın fotoğraf çekmelik seyrine şahit olabilirsiniz. Ayrıca tertemiz bir atmosferle bütün hâline gelmiş yaylanın patika yollarında koşu da yapabilirsiniz. Karaca Yaylası Kamp Alanı’na kış ve sonbahar sezonunda geliyorsanız bölgenin soğuklarını göz önünde bulundurarak kapsamlı ekipman hazırlığı yapmalısınız.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan