Kaptanın Mezarı Kamp Alanı

Kaptanın Mezarı Kamp Alanı
4,10

--

--

Riva, Mehmetçik Cd. No:14, Beykoz/İstanbul


Hakkında

Meşhur Karadeniz yataklarında ücretsiz bir kamp deneyimi için Kaptanın Mezarı bölgesini ziyaret edebilirsiniz. Yıl boyunca çadır ve karavan kampı için tercih edilen Kaptanın Mezarı Kamp Alanı, İstanbul’un Beykoz ilçesi ve Riva bölgesinde konumlanıyor. Şehir merkezine yakınlığından dolayı özellikle hafta sonları sık sık ziyaret edilen Kaptanın Mezarı’nın Karadeniz’e bir kıyısı mevcut. Dolayısıyla bölgede hem Marmara hem de Karadeniz Bölgesi’ne dair çeşitli izlere rastlayabilirsiniz. Şehrin göbeğinde yemyeşil bir doğayla baş başa kalabileceğiniz Kaptanın Mezarı Kamp Alanı’na ulaşım özel araç ve toplu taşımayla sağlanıyor. Ücretsiz bölgenin İstanbul’a 42, Beykoz’a 21 ve Riva’ya 2 km’lik mesafesi mevcut. Bu sayede çevre noktalardan özel araçla kolayca gelebilirsiniz. Kaptanın Mezarı’na İstanbul’un çeşitli ilçelerinden Beykoz-Riva bölgesine giden araçlar ile ulaşım sağlayabilirsiniz. 

İstanbul’da doğayla iç içe büyüleyici konumuyla rağbet gören Kaptanın Mezarı Kamp Alanı’nda yamaç bölgeler ve düz alanlar bulunuyor. Bölgede karavan kampı için daha düzlük alanları seçerken çadır kampında yamaç ve denize daha yakın bölgeleri tercih edebilirsiniz. Çadır ve karavan kampı deneyimi yaşayabileceğiniz ücretsiz kamp alanında ihtiyaçları karşılayabileceğiniz tuvalet, duş, elektrik ya da restoran gibi olanaklar bulunmuyor. Bu nedenle ihtiyaçlarınızı Riva merkezinden karşılayabilir ya da hazırlıklı gelebilirsiniz. Kaptanın Mezarı’nda bulunan ağaç sayısı kısıtlı. Bölgede yer alan ağaçlar da özellikle yaz sezonu boyunca sahip olduğu gölgelik alan nedeniyle çok rağbet görüyor. Bu nedenle gölgelik bir alanda kamp yapmak isterseniz gidiş için hafta sonunu tercih edebilirsiniz. 

Sessiz ve sakin bir doğada kamp keyfi yaşayabileceğiniz Kaptanın Mezarı’nda kampçılığın yanı sıra birçok aktiviteyi birlikte keşfedebilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde kamp kurabileceğiniz bölgede şehir turuna çıkabilir ya da doğa yürüyüşlerine katılabilirsiniz. Ayrıca İstanbul’un göbeğinde inanılmaz güzellikleri fotoğraflayabilirsiniz. Kaptanın Mezarı Kamp Alanı’nın özellikle yamaç bölgelerinde telefon sinyalinde azalmalar görülebilir. Bu nedenle gelmeden önce mutlaka bir konum bildirimi yapmalısınız. Ayrıca bakir kalmış bölgede kamp ateşi yakarken zeminden uzak bir yöntem tercih etmelisiniz. 


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

12°/9° C

Clouds

Çar (28.Şub)

13°/9° C

Clouds

Per (29.Şub)

12°/9° C

Clouds

Cum (01.Mar)

9°/8° C

Clouds

Cmt (02.Mar)

8°/8° C

Rain

Paz (03.Mar)

12°/10° C

Clear

Pzt (04.Mar)

10°/9° C

Rain

Sal (05.Mar)

9°/7° C

Rain

Çar (06.Mar)

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Tırmanış
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Yoga
Yüzme (Deniz)
Dalış

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Yakacak odun

Ağaçlık alan