Kaleköy Limanı Kamp Alanı

Kaleköy Limanı Kamp Alanı
4,40

--

--

Kaleköy Limanı, Kaleköy/Gökçeada/Çanakkale


Hakkında

Kolay bir ulaşım istikameti sayesinde hem karavan hem de çadır konaklaması yapabileceğiniz bir kamp alanı için Kaleköy Limanı’nı tercih edebilirsiniz. Gökçeada’nın kuzey noktasında yer alan ücretsiz kamp alanı oldukça geniş bir alana ev sahipliği yapıyor. Düz asfalt yolunun sağladığı kolay ulaşım imkânı sayesinde bölgeye karavanla da gelebilirsiniz. Kaleköy Limanına özel araçla gelmek istiyorsanız Gökçeada merkez istikametinde ilerlerken İsmail Gaspıralı Caddesi yönüne saptıktan sonra tabelaları takip ederek bölgeye ulaşabilirsiniz. Bölgeye toplu taşıma ile ulaşmak için de sürekli sefer düzenlenen araçlardan faydalanabilirsiniz.

Bölgede aynı adı taşıyan bir köy ve limana sahip kamp bölgesinde yerleşim yeri olanaklarından faydalanabilirsiniz. Köy merkezinde market ve restoran gibi tesisler bulunur. Bu sayede günlük ihtiyaçlarınızın büyük bir çoğunluğunu köy merkezinden temin edebilirsiniz. Kamp alanı çevresinde karavan ya da çadırda konaklamak istemezseniz de tatilciler için tahsis edilen apartları kiralayabilirsiniz. Gökçeada merkezine 7-8 dakikalık sürüş mesafesinde bulunan kamp alanında ihtiyaçlarınızı yük etmeden kolay bir şekilde merkezden de karşılayabilirsiniz. 

Kaleköy Limanı kamp alanında çok eski zamanlarda yerel halkı korsanlardan korumak için inşa edilmiş bir kale bulunur. Gün içerisinde huzurlu ve sessiz bir tatil geçirirken bölgenin tarihi dokusunu keşfetme fırsatı da bulabilirsiniz. Aynı zamanda Gökçeada’nın serin ve sakin sularında yüzmenin keyfini çıkartabilirsiniz. İyi bir yüzücüyseniz Gökçeada’nın bulunmaz sualtı zenginliğini keşfedebilir ve böylece birbirinden değerli unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz. Fiziksel aktivitelere ağırlık veriyorsanız bölgenin yüksek oksijen seviyesinden yararlanacağınız bir trekking de planlayabileceksiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

16°/17° C

Clear

Cmt (13.Nis)

16°/17° C

Clear

Paz (14.Nis)

18°/17° C

Clear

Pzt (15.Nis)

19°/18° C

Clouds

Sal (16.Nis)

18°/17° C

Clouds

Çar (17.Nis)

17°/16° C

Rain

Per (18.Nis)

14°/14° C

Clear

Cum (19.Nis)

13°/15° C

Rain

Cmt (20.Nis)

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Plaj

Karavan park alanı

Market

Sıcak su

Restoran

Su bağlantısı

Ağaçlık alan

Tuvalet

Duş