Kadınlar Çayırı Kamp Alanı

Kadınlar Çayırı Kamp Alanı
4,00

--

--

Bozdağ/Ödemiş/İzmir


Hakkında

Karın bembeyaz atmosferiyle adeta büyüleneceğiniz rotalardan biri de Kadınlar Çayırı. Kış kampı severlerin vazgeçilmez rotası Kadınlar Çayırı, İzmir’in Ödemiş ilçesi sınırlarında yer alıyor. Üstelik Bozdağ Kayak Merkezi’ne yaklaşık 9 km’lik mesafesi bulunan Kadınlar Çayırı Kamp Alanı bir piknik bölgesi olarak da kullanılıyor. Kar yağdığında alabildiğine bembeyaz kar örtüsüyle görenleri kendine hayran bırakan Kadınlar Çayırı Kamp Alanı’nda konaklayabileceğiniz birden çok yer bulunuyor. Bozdağ’ın yerleşim yerlerine yürüyerek 10 dakikalık mesafesi bulunan Kadınlar Çayırı’na ulaşım da oldukça basit. Ücretsiz çadır kampı kurabileceğiniz Kadınlar Çayırı Kamp Alanı’na ulaşım özel araçlarla sağlanabiliyor. 

Bembeyaz bir rüyada hissedeceğiniz Kadınlar Çayırı Kamp Alanı piknik bölgesi olarak da kabul edilmiş. Dolayısıyla bölgede hem piknikçi hem de kampçıların isteklerini karşılamak üzere çeşme ve tuvalet imkânları mevcut. Dolayısıyla Kadınlar Çayırı Kamp Alanı’nda kaldığınız sürece su ve temel ihtiyaç konusunda zorluk yaşamıyorsunuz. Kadınlar Çayırı Kamp Alanı’ndan Bozdağ merkezine uzaklık yürüyerek yaklaşık 10 dakika. Dolayısıyla yakınlığı bir fırsat bilerek yemek-içme gibi temel ihtiyaçlarınızı karşılamak için merkezdeki bakkal ve marketlerden faydalanabilirsiniz. Bozdağ merkezinde yer alan bakkallarda kendi ürettikleri sucuk, soğan ve patates gibi katkısız ürünleri bulabilirsiniz. Üstelik Kadınlar Çayırı’nda gerekli önlemleri aldığınız sürece ısınacağınız bir kamp ateşi de yakabilirsiniz.

Kadınlar Çayırı Kamp Alanı yaklaşık 1135 metrelik yüksekliğe sahip Bozdağ Kayak Merkezi’ne 9 km’lik mesafede bulunuyor. Dolayısıyla yol araç ile yaklaşık 25 dakika sürüyor. Bölgede kamp yaptığınız süre boyunca çeşitli aktivitelerle keyifli vakit geçirmek için kayak merkezinde tırmanış ve kayak gibi faaliyetlere katılabilirsiniz. Ayrıca doğa manzarasıyla adeta iç geçireceğiniz Kadınlar Çayırı’nda fotoğrafçılık, trekking ve gezi de yapabilirsiniz. Kadınlar Çayırı Kamp Alanı’nda telefon sinyalleri de çekiyor


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Tırmanış
Kültür
Rahatlama
Gezi
Kayak
Doğada Yürüyüş

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Suya erişim

Karavan park alanı

Yakacak odun

Su bağlantısı

Ağaçlık alan

Tuvalet