İskele Koyu Kamp Alanı

İskele Koyu Kamp Alanı
4,00

--

--

Ayvacık/Çanakkale


Hakkında

Assos’ta sakinliği keşfedeceğiniz bir kamp deneyimi için İskele Koyu’na gidebilirsiniz. Çanakkale’nin Ayvacık sınırları dâhilinde yer alan İskele Koyu, masmavi denizi ve bakir kalmış doğasıyla görenleri kendine adeta hayran bırakıyor. Sivrice’nin son kısımlarına doğru kolaylıkla bulabileceğiniz İskele Koyu kampçılara ücretsiz bir şekilde kafa dinleme olanağı sunuyor. Dolayısıyla özellikle güneşin en sıcak hâliyle buluşulan yaz sezonunda kalabalığa denk gelmek mümkün. Ücretsiz bir şekilde çadır kampı kurabileceğiniz Assos İskele Koyu’na gitmek için öncelikle Behram’dan Korubaşı istikametine doğru ilerlemelisiniz. Ardından Bademli yönüne giderken Bektaş Köyü’ne giriş yapmalısınız. Daha sonra denize doğru inen koyu takip ederek Sivrice Koyu’na ulaşabilirsiniz. Koya ulaşım sağladıktan sonra özel aracınızı bırakıp kalan toprak yolu yaklaşık 10 dakika boyunca yürümelisiniz.

Adeta huzur bulacağınız İskele Koyu herhangi bir kamp işletmesine ait değil. Dolayısıyla tesis bünyesinde wc, duş ya da mutfak gibi olanaklar bulunmuyor. Ancak ücretsiz kamp alanı çevresinde restoran ve market gibi tesislerden türlü ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsunuz. Assos İskele Koyu’nun geniş sahilinde birçok ücretli kamp işletmesi bulunuyor. Böylece şehirle bağınızı koparmadan bakir kalmış bir doğanın keyfini çıkarabilirsiniz. İskele Koyu çoğunlukla gürültüden hoşlanmayan kamp sevdalıları tarafından tercih ediliyor. Üstelik bölgede trekking ve koşu gibi aktiviteleri yapabileceğiniz elverişli ortamlar da mevcut. Aynı zamanda koyun sessizliğini bir fırsat bilerek meditasyon yapabilir ya da meşe ağaçları altında kitabınızı okuyabilirsiniz.

İskele Koyu’nun göz alıcı doğasının yanı sıra akvaryumu andıracak berraklığa sahip bir denizi de var. Üstelik çevrede bulunan ücretli kamp işletmelerinin plajda şezlong ve şemsiye gibi hizmetlerini belirli bir ücret karşılığında kullanabiliyorsunuz. Ücretsiz çadır kampı kurabileceğiniz İskele Koyu çevresinde bulunan her türlü imkân özellikle çocuklu ailelerin ihtiyaçlarına hitap ediyor. Böylece kamp bölgesi çocuklu aileler tarafından da tercih ediliyor. Assos İskele Koyu’na gitmeden önce kamp hazırlığınızı yapmanızı öneriyoruz. Hazırlıklı bir şekilde gittiğiniz İskele Koyu'nda yüzme, dalış ve olta balıkçılığı gibi aktivitelerin keyfini çıkartabilirsiniz. Dilerseniz trekking süresince benzersiz bir doğayı keşfetme fırsatı da yakalayabilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Cep telefonu cekiyor

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Yakacak odun

Market

Restoran

Masalar ve banklar

Ağaçlık alan

Tuvalet

Duş