İncesu Kanyonu Kamp Alanı

İncesu Kanyonu Kamp Alanı
4,50

--

--

İncesu Köyü Yolu, İncesu/Ortaköy/Çorum


Hakkında

Gezerken doğayı keşfedeceğiniz güzellikler listesinin başında İncesu Kanyonu yer alıyor. Çorum’un Ortaköy ilçesinde yer alan İncesu Kanyonu, yaklaşık 12 km’yi bulan geniş bir uzunluğa sahip. Dolayısıyla kanyon boyunca yürürken çevrenizde sayısız güzelliği keşfetme şansı bulabilirsiniz. Bölgenin önemli su kaynağı ve el değmemiş güzelliği olan İncesu Kanyonu’nun şehir merkezine 65 km’lik mesafesi mevcut. Adını Ortaköy ilçesine bağlı İncesu Köyü’nden alan kanyon piknik, gezi ve kamp için gelen birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Uzunluğu 12 km’yi bulan ve Çekerek Irmağı’nın köşesinde konumlanmış İncesu Kanyonu’nu keşfetmek için yolu yaya bir şekilde devam etmeniz gerekiyor. Bu esnada doğal güzellikleri fotoğraflama imkânı da bulabilirsiniz.

Çevresi heybetli kayalıklarla çevrelenmiş İncesu Kanyonu’nda zaman içerisinde aşınmış taşlar yollara dökülebiliyor. Bölgenin büyük bir çoğunluğunda belediye tarafından tehlikeye karşı çitler yapılmış. Ancak yine de uyarı levhasının yer aldığı noktalarda dikkatli bir şekilde yürümenizi tavsiye ederiz. Kanyon boyunca antik çağlara ait dönem kalıntıları ve doğal güzellikleri keşfetme şansına sahipsiniz. Bu sayede kanyonun dağcılar, trekking severler ve tırmanışçılar tarafından sık sık tercih edildiğini söyleyebiliriz. İncesu Kanyonu’nu yaya bir şekilde gezerken çadırınızı istediğiniz noktaya kurabilirsiniz. Bizim tavsiyemize göre çadır için daha iç noktaları tercih ederseniz ziyaretçilerden uzakta huzurlu bir kamp süresi geçirebilirsiniz. Üstelik İncesu Kanyonu Kamp Alanı’nda çadır kurduğunuz noktada da size manzara için elverişli bir imkân sunacaktır. 

Görür görmez büyüsüne kapılacağınız Çorum’un muhteşem güzelliği İncesu Kanyonu Kamp Alanı’nda doğa sporları, tırmanış, piknik, trekking, fotoğrafçılık ve kampçılık yapabilirsiniz. İncesu Kanyonu Kamp Alanı’nda kalırken yakındaki marketten çeşitli ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca bölgenin sahip olduğu tuvaletten ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz. İncesu Kanyonu’na kış mevsiminde geliyorsanız tırmanış süresince dikkatli olmalısınız.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Tırmanış
Kültür
Bisiklet
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Suya erişim

Yakacak odun

Market

Su bağlantısı

Ağaçlık alan

Tuvalet