İnceboğaz Plajı Kamp Alanı

İnceboğaz Plajı Kamp Alanı
4,50

--

--

Andifli, Beyhan Cenkçi Cd., Kaş/Antalya


Hakkında

Kamp tatilinde vücudunuzu huzurlu hissettirecek sıcacık bir denizin keyfini çıkarmak isterseniz rotanızı İnceboğaz Plajı’na çevirebilirsiniz. Çukurbağ Yarımadası üzerinden ulaşım sağlanan plajın sıcacık deniz suyu özellikle yüzme aktivitesi için birçok tatilci tarafından tercih edilmesini sağlıyor. Böylece akvaryumu andıracak berraklığa sahip denizde yüzmenin keyfini çıkarırken yemyeşil bir doğayı da keşfedebiliyorsunuz. İnceboğaz Plajı kıyısında çadır kurmaya elverişli düzlük alanlar da bulunuyor. Bu sayede hem özgürce yüzebiliyor hem de konforlu bir çadır kampı yapabiliyorsunuz. İnceboğaz Plajı’nın tercih edilme nedenlerinden biri de kolay ulaşım imkânı. Konforlu bir çadır kampı yapabileceğiniz bölgeye Kaş şehir merkezinden yürüyerek yarım saat içerisinde ulaşabiliyorsunuz. Yaz sıcağında yürümenin sizi zorlayacağını düşünüyorsanız Kaş ilçe merkezinden İnceboğaz Plajı’na giden minibüsleri kullanabilirsiniz. Ücretsiz kamp alanına gelmek için özel aracınızı kullanacaksanız da plaj işletmesinin ücretli otoparkından faydalanabilirsiniz.

İnceboğaz Plajı sınırları içerisinde ihtiyaçlarınızı ücretsiz karşılayabileceğiniz herhangi bir özel işletme ya da tesis bulunmuyor. Bu nedenle yiyecek-içeceklerinizi yanınızda getirmeniz gerekebilir. Bunun yanı sıra wc ya da duş gibi ihtiyaçları da kendi imkânlarınızla karşılamanız gerekiyor. Ancak kamp ihtiyaçlarınızı karşılamak için bir ücret ödemek isterseniz plaj sınırları içerisinde bulunan Çınar Beach’i tercih edebilirsiniz. Özel işletmede wc, duş ya da soyunma kabini gibi ihtiyaçlarınızı şemsiye ve şezlong kiralayarak 10 TL gibi makul bir ücret ile karşılayabilirsiniz. İnceboğaz Plajı’nın zemini biraz taşlık ve denizi de dalgalı. Bu nedenle kamp alanına gelirken hazırlıklarınızı yapmanızı öneririz.

Doğanın mavi ve yeşil armağanlarını birleştiren İnceboğaz Plajı kamp alanında birden fazla aktiviteyi de deneme imkânı bulabiliyorsunuz. Masmavi bir denizde arzunuza göre yüzme ya da dalış yapabilirsiniz. Üstelik dalış ile Akdeniz’in birbirinden güzel sualtı güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Aynı zamanda etrafı yemyeşil ağaçlarla çevrili bölgede yüksek oksijenin tadını çıkartabileceğiniz bir trekking ya da bisiklet sürüşü gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir ücret vermeden konaklayabileceğiniz kamp alanında ihtiyaçlarınızı ücretsiz olarak karşılayacağınız bir tesis olmadığını bilmeli ve ona göre hazırlık yapmalısınız.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

28°/23° C

Clouds

Çar (24.Nis)

25°/18° C

Clouds

Per (25.Nis)

24°/20° C

Clear

Cum (26.Nis)

26°/22° C

Clear

Cmt (27.Nis)

26°/20° C

Rain

Paz (28.Nis)

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Plaj

Sıcak su

Soyunma Dolapları

Ortak oturma alanı

Su bağlantısı

Ağaçlık alan

Tuvalet

Duş