Ilıca Plajı Kamp Alanı

Ilıca Plajı Kamp Alanı
4,40

--

--

Ilıca, Çeşme/İzmir


Hakkında

Çeşme’nin maviliğiyle adeta huzura davet eden Ilıca Halk Plajı’nda hem özgürce yüzüp hem de kamp atabileceğiniz bir tatil planı yapabilirsiniz. Ilıca Plajı, İzmir’in Çeşme ilçesinde Ege’nin özgür sularına dökülen en sakin ve temiz plajlar arasında gösteriliyor. Plajın altın sarısı ve yumuşacık kumlarıyla birleşen turkuaz rengi denizinde adeta büyüleneceğiniz bir tatile adım atabilirsiniz. Çeşme’nin en popüler Ilıca Plajı’na hem toplu taşıma hem de özel araçlarla ulaşım sağlanıyor. Plajın ulaşım kolaylığı haliyle kalabalığa da neden olabiliyor. Özellikle hafta sonları misafirlerin akın ettiği plajda sakin ve huzurlu bir kamp yapmak için hafta içi günlerini tercih edebilirsiniz.

Ücretsiz çadır kampı kurabileceğiniz Ilıca Halk Plajı’nda birçok hizmeti ücret karşılığında alıyorsunuz. Plajda şemsiye ve şezlong kiralamak için 20-25 TL arasında bir ücret ödeyebilirsiniz. Aynı şekilde wc ve tuvalet gibi ihtiyaçlarınız için de bölgedeki hizmetlerden çok küçük bir ücret karşılığında faydalanabilirsiniz. Bölge her ne kadar halk plajı konseptini çağrıştırsa da arka bölgelerde çadır kurabileceğiniz sakin ve düzlük bölgeler bulunuyor. Bu sayede gündüz vakti tertemiz bir denizde yüzmenin keyfini çıkartırken gün sonunda sakin bir uyku çekebiliyorsunuz. Ilıca Plajı kamp alanında yeme ve içme gibi ihtiyaçlarınızı anında karşılayabileceğiniz büfeler de bulunuyor. Ancak yemek için çok fazla ücret ödemek istemezseniz özel büfe ve restoranlardan ziyade yemeği yanınızda getirmeyi de tercih edebilirsiniz. Bunun için özel araçla gelirken marketten dayanıklı konserve besinler temin edebilirsiniz.

Ilıca Plajı’nın denizi oldukça sığ. Aynı zamanda plajda bir güvenlik hizmeti de bulunuyor. Bu sayede ailenizle birlikte hem güvenli hem de konforlu şekilde yüzmenin keyfini çıkartabiliyorsunuz. Ilıca Plajı’nın merkezi konumu kamp süresince birçok aktivite yapmanızı da sağlayacaktır. Çevreyi keşfetmek için gezi, trekking ya da bisiklet sürüşü yapmanızı öneririz. Aynı zamanda Ege’nin masmavi sularında yüzme, dalış ya da olta balıkçılığının da keyfini çıkartabileceksiniz. Plajın merkezi konumuyla Çeşme merkez, Çeşme Kalesi, Ayıos Haralambos Kilisesi, Alaçatı, Çeşme kaplıcaları ve Eşek Adası gibi bölgeleri de keşfetme imkânı bulabileceksiniz. Kamp süresince yaptığınız her gezide birçok anıyı ölümsüz hâle getirmek için fotoğraf makinesi de getirebilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Kalıcı kamp

Aile kamp alanı

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Plaj

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Market

Sıcak su

Soyunma Dolapları

Ortak oturma alanı

Restoran

Masalar ve banklar

Su bağlantısı

Wifi

Ağaçlık alan

Otopark

Tuvalet

Duş