Ilıca-Karasu Kamp Alanı

Ilıca-Karasu Kamp Alanı
4,00

--

--

Aşkale/Erzurum


Hakkında

Doğanın uyumlu renklerine şahit olacağınız bir kamp deneyimi için Ilıca-Karasu’ya gidebilirsiniz. Erzurum’un Aşkale ilçesi sınırlarında yer alan kamp alanı, şehir merkezine ise 80 km’lik mesafede bulunuyor. Özellikle kampçılar ve piknik severlerin uğrak noktası Ilıca-Karasu Kamp Alanı kolay bir kara yolu güzergahında bulunuyor. Ayrıca bir dere yatağı noktasında yer alan Ilıca-Karasu Kamp Alanı’na özel araçlarla kısa sürede ulaşmak mümkün. Erzurum şehir merkezi üzerinden özel araçla yola çıktığınızda Amasya-Erzurum istikametini kullanarak yaklaşık 1 buçuk saatlik sürede Ilıca-Karasu Kamp Alanı’na ulaşabilirsiniz.

Karasu nehrinden koparak oluşan hırçın ve rahatlatıcı doğal güzellik, büyüleyici bir oksijen düzeyine sahip. Dolayısıyla Ilıca-Karasu Kamp Alanı’nın oksijeniyle birleşen el değmemiş yapısı doğaseverleri cezbetmeye yetiyor. Bölge yöre halkı için bir piknik rotasını çağrıştırırken doğaseverler için dere yatağı düzlüklerinde büyüleyici bir kampçılık anlamına geliyor. Dolayısıyla uzun süre unutamayacağınız renkli kamp anılarına sahip olabiliyorsunuz. Yılın her sezonu ziyaretçiler tarafından ilgi gören Ilıca-Karasu Kamp Alanı yerleşim yerlerine oldukça uzak bir noktada bulunuyor. Dolayısıyla bölgede ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz özel bir tesis mevcut değil. Bu nedenle özellikle kış sezonu Ilıca-Karasu’ya geldiğinizde yemek konusunda stok yapmanızı ve soğuğa dayanıklı ekipmanlar taşımanızı tavsiye ederiz. 

Erzurum’un yüksek rotalarından biri Ilıca-Karasu Kamp Alanı’nda kendinizi büyüleyici dağların ortasında bulabiliyorsunuz. Bu durum da yüzünüzü çevirdiğiniz her noktada size unutulmaz bir manzara imkânı sunuyor. Dolayısıyla eşsiz güzelliklere şahit olacağınız Ilıca-Karasu Kamp Alanı’na gelirken gördüklerinizi kaydetmek için fotoğraf makinesi getirebilirsiniz. Ayrıca bölgeye yaz ve bahar sezonunda gelirseniz patikaları bir doğa yürüyüşü için değerlendirebilirsiniz. El değmemiş bir güzellikle birleşen doğanın uyumlu renkleri sayesinde Ilıca-Karasu Kamp Alanı’nda yılın her mevsimi unutulmaz bir kamp deneyimine imza atabileceğinizi söyleyebiliriz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

-1°/-9° C

Clear

Per (29.Şub)

-1°/-8° C

Clear

Cum (01.Mar)

-1°/-6° C

Clear

Cmt (02.Mar)

1°/-5° C

Clouds

Paz (03.Mar)

1°/-4° C

Clouds

Pzt (04.Mar)

2°/-2° C

Clouds

Sal (05.Mar)

3°/0° C

Snow

Çar (06.Mar)

Aktiviteler

Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Göl kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan